אמש באירוע F8 פייסבוק (Facebook) חשפה את תוכניותיה להפוך את המסנג’ר (Messenger) לכלי חזק הרבה יותר עבור המשתמשים שלה. הרשת החברתית הכריזה על ה-Messenger Platform אשר תאפשר למפתחים לשלב יישומים בתוך שירות הצ’אט הפופולרי.

כבר כעת משתמשים יכולים לשלב בשיחותיהם קבצי סאונד, סרטונים ותמונות מונפשות (GIF) על ידי התקנת תוסף ב-Facebook Messenger, ובחנות שזה עתה מתפתחת נוכל לעשות עו הרבה יותר. כך לדוגמה, תוסף ה-JibJab יאפשר ליצור סטיקרים מותאמים, תוסף ה-Giphy יאפשר לנו ליצור תמונות מונפשות ועם Imgur נוכל לצרף תמונות אחרי עריכה.

כבר כיום ישנם 40 תוספים הזמינים להתקנה על פלטפורמת המסנג’ר וכמובן אפשר לצפות לעוד המון בעתיד הקרוב. בנוסף, אם לאחד מחבריכם יש תוסף שאין ברשותכם עדיין, ניתן יהיה להורידו ולהוסיפו למסנג’ר האישי במספר קליקים בלבד.

מסנג’ר לעסקים
גוגל מרחיבה את יכולות התמיכה של החברות גם לעבר הרשת החברתית, ועם עד כה זה היה סביב עמודים או פרופילים אישיים, כעת היא מציעה את ה-Businesses on Messenger. האפשרות החדשה תאפשר לבעל העסק לתקשר עם הלקוחות דרך אפליקציית המסנג’ר, לסייע בהזמנות, לקבל משוב מהיר, תמיכה ועוד. המסנג’ר לעסקים זמין כבר כעת ופועל במספר חברות שירות שונות, וגם זה סביר כי יתרחב בזמן הקרוב.

נראה כי בפייסבוק מאוד מתאמצים שאפליקציית המסנג’ר שלה תוביל את עולם הצ’אט, זאת נוסף לוואטסאפ שכבר כזכור בבעלותה.