על ג'אברה (Jabra) אפשר כבר בהחלט לומר שהיא מנוסה בתחום האוזניות נטולות החוטים. היא התחילה עם אוזניות ייעודיות לספורט בדגם Elite Sport עוד ב-2016, המשיכה עם Elite 65t המיועדות להאזנה למוזיקה, ולאחרונה היא השיקה גם את Elite Active 65t בניסיון להוסיף לעגלה גם התאמה לפעילות ספורטיבית. אז לקחנו אותן ויצאנו לריצה כדי לבדוק האם כצעקתה.

מבט מסביב

הרצון להיפטר מהכבל המקשר בין האוזניות גרם לחברות ליצור אוזניות גדולות מספיק כדי להכיל את כל הטכנולוגיה בתוכן, והן לעיתים נראות אפילו מוזר. גם במקרה של Elite Active 65t, שהן כבר כמוזכר לעיל הדור השלישי לאוזניות נטולות החוטים של ג'אברה, זה כך והן בולטות מהאוזן. עם זאת בשונה מדגמים הקודמים, וכדוגמת Elite 65t שסקרנו לאחרונה, העיצוב הנקי, החומר והגימור של האוזניות מקנים להן מראה טוב יותר והן נראות מגושמות פחות בהשוואה לאוזניות אחרות בקטגוריה.

Elite Active 65t קלות משקל – 6.5 גרם לאוזניה הימנית ו-5.8 גרם לאוזניה השמאלית. הן מעוצבות כך שההכנסה לאוזן תתבצע תוך כדי סיבוב, זאת במטרה לקבע אותן היטב בתוך האוזן כדי שלא ייפלו במהלך השימוש. על מנת להבטיח שימוש נוח, התאמה אישית בעזרת מתאמי הסיליקון המצורפים לערכה היא הכרחית, ויש גיוון מספק. בכל פעילות עם האוזניות, אפילו הקופצנית ביותר, הן לא נפלו פעם אחת וגם לא הייתה הרגשה שהן יכולות ליפול.

אוזניות נטולות חוטים Jabra Elite Sport 65t

בחלק החיצוני של האוזניות ממוקמים מיקרופונים האחראים לביצוע שיחות ולשימוש במסייעת הוירטואלית. הכפתור העגול בדופן האוזניה עוזר לשלוט במגוון פעולות בשימוש השוטף, כאשר בכל אוזניה הכפתור אחראי לפעולות שונות. הכפתור באוזניה הימנית והראשית נועד כדי להדליק ולכבות את צמד האוזניות, לצמד אותן למכשירים אחרים, לענות ולנתק שיחות, להפעיל את מנגנון סינון הרעשים וכן להפעיל את העוזרת הקולית. הכפתור באוזנייה השמאלית כולל שתי בליטות והוא מיועד לשליטה בעוצמת השמע ולהעברת שירים. מיקום הכפתורים בחזית האוזנייה גורם לכך שבכל לחיצה האוזנייה נדחפת עוד יותר לאוזן, כך שייתכן שתגלו שעדיף להשתמש בטלפון ולא בכפתורים על האוזניות. פתרון כמו כפתורים סביב האוזנייה או שימוש בהקשה או החלקה של האצבע במקום לחיצה היה הופך את השימוש בהם לנוח הרבה יותר. כל אוזניה מצוידת בנורית בקרה הדולקת בצבעים שונים בהתאם למצב השימוש ו/או הפעולה כמו צימוד, הפעלה, טעינה ומצב הסוללה.

קרא עוד:  מהדורת המפתחים הראשונה ל-Android 11 יצאה לדרך

האוזניות נטענות באמצעות קופסת טעינה קטנה בה מניחים אותן. בסגירתה, היא מתחילה את הטעינה, וגודלה הקומפקטי מאפשר לשאת אותה בכיס המכנס גם בזמן פעילות. הקופסה כוללת שתי נוריות טעינה – האחת, בצמוד לשקע הטעינה שלה, מסוג microUSB, לחיווי מצב הסוללה של הקופסה ואחת בתוכה לחיווי מצב הסוללה של האוזניות עצמן.

דרך אגב, הכבל המגיע בערכה אינו שמיש בכלל מפאת אורכו הקצר מדי.

איכות השמע

מבחינת איכות שמע אין לנו תלונות. הצלילים הנמוכים (באס) והגבוהים (טראבל) נשמעים היטב. זו אותה איכות גבוהה אליה נחשפנו בבדיקה של Elite 65t, ונראה כי האטימות של האוזניות לרחשי הסביבה יחד עם מנגנון סינון הרעשים עוזרים מאוד. האפליקציה +Jabra Sound אף מאפשרת לשנות את האקולייזר לפי מצבים מוגדרים מראש או לכוון אותו לפי העדפה אישית, רק חבל שלא ניתן לשמור את ההגדרה לפי פרופיל הניתן לשינוי במהירות.

מנגנון סינון הרעשים עוזר גם בביצוע שיחות בשימוש באוזניה אחת או שתיים. השיחה מתנהלת חלק ללא כל הפרעות או רעשי רקע, ובנוסף לא היו תלונות על בעיות שמע מהצד השני. ג'אברה מאפשרת ב-Elite Active 65t להשתמש באוזניית ימין כאוזנית שיחות בודדת מבלי הצורך להשתמש באוזניה הנוספת. השימוש באוזניה אחת נוח יותר כאשר מעוניינים לשוחח, ועדיין להיות ערים לנעשה סביב. הבעיה העיקרית במצב זה היא היכולת לשלוט בעוצמת השמע לא קיימת, מאחר וזו אפשרית רק דרך הכפתורים הייעודיים באוזניה השמאלית. מכיוון שכך במצב בו משתמשים באוזניה הימנית יש תלות בגישה למכשיר הנייד אליו האוזניות מצומדות.

לאחר הצימוד למכשיר הנייד, כדוגמת טלפון או שעון חכם, השימוש ב-Elite Active 65t פשוט וקל. כך, לדוגמה, הוצאת אוזניה אחת בזמן השימוש משהה את המוזיקה. ההאזנה ממשיכה ברגע שמכניסים בחזרה את האוזניות ולוחצים על הכפתור באוזניה הימנית.

קרא עוד:  ג'אברה הורידה מחירים לדגמים מובילים בישראל

Elite Active 65t עובדות בתקן Bluetooth 5.0 העדכני. לא נתקלנו בניתוקים או הפסקות שמע, ואפילו לא קצרות, והן שמרו על רצף חיבורי לכל אורך השימוש בהן. האוזניות מאפשרות חיבור בו זמנית לשני התקנים וכן להיכלל בעד 8 מכשירים ברשימת הצימוד.

בניגוד ל-Elite 65t, דגם זה גם עמיד למים ואבק בתקן IP56, כך שזיעה וטיפות גשם לא ממש יזיקו להן. האפליקציה מאפשרת, בנוסף להגדרת האקולייזר, לעדכן את תוכנת האוזניות, לקבוע הגדרות מענה ושמע בזמן שיחות, להשתמש בעוזרת הווירטואלית ולמדוד זמן בפעילות ספורטיבית הניתנת גם לסינכרון מול אפליקציית Google Fit. אפשרות נוספת היא האזנה לרעש לבן רציף כשרוצים ריכוז בזמן לימודים/מדיטציה או כל פעולה אחרת הדורשת ריכוז. ניתן לבחור ממגוון אפשרויות כגון רעש גלים, גשם, רעש לבן, רעש ורוד, ציפורים ואפילו סערה.

סוללה

בג'אברה טוענים כי הסוללה של האוזניות מספיקה ל-5 שעות שימוש, נתון המציב את Elite Active 65t גבוה ברשימת אוזניות נטולות החוטים. בפועל, סוללת האוזניות הספיק בבדיקות שלנו ל-4 שעות כמעט בפעילות שכללה האזנה למוזיקה וניהול שיחות במשך כ-40 דקות. נתון מספק ביחס למוצרים אחרים בקטגוריה.

קופסת הטעינה מהווה פתרון נוח וחשוב לטעינת האוזניות בדרכים. הנחת האוזניות בקופסה למשך רבע שעה מספיקה כדי להוסיף לשימוש בהן שעה וחצי, ואילו טעינה מלאה אורכת כשעתיים. בסיום היום ולאחר כל שימוש הכנסנו בחזרה את האוזניות והן המשיכו להיטען.

השורה התחתונה

Elite Active 65t הן אוזניות מצויינות הנותנות מענה לפעילות היומיומית: שיחות טלפון, האזנה למוזיקה בזמן נסיעה בתחבורה הציבורית כשרוצים להיות מנותקים, במהלך היום במשרד וגם לפעילות ספורטיבית בחוץ או בחדר הכושר יחד עם סוללה שאפילו תספיק כמעט לכל הזמן זה. היה נחמד אם ג'ברה הייתה מוסיפה אפשרויות ייעודיות לספורט באפליקציה ואולי פונקציות משלימות כמו מד דופק, מד צעדים וכיוצא בכך, אבל הנה – לפחות השארנו רעיונות לדגם הבא.

Elite Active 65t נמכרות במחיר 779 שקלים ומשווקות בידי ביקונקט טכנולוגיות עם שנתיים אחריות.