כרום (Chrome) הוא הדפדפן הפופולרי ביותר מבין הדפדפנים למחשבים האישיים, אבל הוא גם גוזל משאבים לא קטן, במיוחד עבור מחשבים ניידים שיודעים להעיד על זלילת סוללה מוגברת בעת השימוש בו. אמש הודיעה גוגל כי היא הולכת לבצע שינוי גדול שיקטין את צריכת המשאבים והצריכה בסוללה.

בהודעה בבלוג שלה נאמר כי בגרסת הבטא הקרובה, תתבצע השהייה חכמה לכל תוכן מבוסס פלאש באתרים שאנו גולשים אליהם. הדפדפן יזהה כי התוכן אינו חלק מליבת האתר או קשור באופן כזה או אחר לממשק החשוב למשתמש, ויבצע השהיה בניגונו, כך שבו בזמן שהתוכן אינו מנוגן, כמות המשאבים הנדרשת מהמחשב תרד באופן דרסטי.

לדברי גוגל, אחד מהגורמים לזלילת הסוללה והמשאבים הוא בעת ניגון פלאש וכי בזמן שקובצי פלאש פועלים שלא לצורך, הם צורכים זמן מעבד וזיכרון רב, מה שגם משפיע על הביצועים. מי שבכל זאת ירצה לצפות בתוכן מבוסס הפלאש, שבטעות הדפדפן חסם, יוכל פשוט ללחוץ עליו והוא יטען בחזרה.

תחת הגדרות הכלליות, למשתמש תהיה את האפשרות לבחור האם התוכן יוצג מראש, לתת לדפדפן להחליט או שהוא יישאל בכל פעם מחדש, זאת למי שממש מעוניין לחסוך עוד יותר במשאבים שהדפדפן צורך. קשה כמובן שלא לחשוב על חווית הגלישה, שכן באתרים מבוססי פלאש הגולש יצטרך ללחוץ בכל מיני מקומות על המסך כדי להציג את התוכן, דבר שוודאי לא יתקבל בברכה אצל רבים.

יש לציין כי כיום, יותר ויותר אתרים עוברים לשימוש ב-HTML5. כך גם אתר שיתוף הוידאו YouTube עשה את המעבר כמו גם פרסומות ברשת תומכות בפורמט זה, אולם עדיין רבים מהאתרים עוד משתמשים בטכנולוגיה הוותיקה של אדובי (Adobe).

התוספת החדשה זמינה בינתיים בערוץ הבטא בלבד, ואם הכל יעבוד כשורה זו גם תגיע לגרסה המופצת לכולם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.