גוגל (Google) הכריזה רק לאחרונה על Pixel Slate כטאבלט הראשון שלה שמבוסס על Chrome OS. כעת מגיעה לשוק גרסה 70 של Chrome OS ומתברר שהיא מציעה שינויים בממשק שמביאים עוד תכונות מאנדרואיד ל-Chrome OS וכן התאמות לשימוש באמצעות מגע – התאמות שקשורות בעיקר לשימוש בטאבלטים.

הדבר הבולט בגרסה החדשה הוא ששורת המשימות ממורכזת כעת בדיוק במרכז המסך למטה והצלמיות של האפליקציות המוצמדות אליה גדולות וברורות יותר, וקל יותר ללחוץ עליהן באמצעות אצבע. מעבר לכך כעת, כמו באנדרואיד, ניתן לבצע לחיצה ימנית על צלמית באמצעות העכבר או באמצעות שתי אצבעות כדי לפתוח תפריט פעולות מהיר. גם תפריט הפעולות המהירות, או אם תרצו כפתור 'התחל' של Chrome OS, מציג כעת ממשק שדומה מאוד לזה שרואים בטלפונים המבוססים על אנדרואיד כולל שפת העיצוב.

עוד דבר חדש במערכת ההפעלה הוא האפשרות לגרום למקלדת לצוף על פני המסך, וכן זו מכל בחינה ועניין מקלדת ה-Gboard באנדרואיד שממש לאחרונה קיבלה גם כן את האפשרות הזו. היא גם תומכת באפשרות לכתוב באמצעות האצבע או העכבר, כולל חייכנים שונים.

Chrome OS 70 brings tablet-friendly treats

לפי גוגל היא הוסיפה תמיכה במילוי פרטים אוטומטי המפריד בין מילוי פרטים לצורכי תשלום לבין מילוי פרטי כתובת, שליטה טובה ביותר בתוספים וכן תמיכה במקודד AV1 במחשבים המבוססים על מעבדי x86.

העדכון מבוצע באופן מתגלגל והוא יוצע לרוב המחשבים המריצים כיום בשוק Chrome OS.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.