גוגל (Google) הכריזה ש-Gboard, המקלדת הווירטואלית שלה לסביבת האנדרואיד, תומכת מעתה גם במצב ציפה, או ריחוף. מדובר בבשורה מעניינת עבור משתמשי המקלדת, למרות שמדובר בעצם בגוגל שמדביקה את היכולות שמציעות כמה מקלדות אחרות בשוק הזה – מעתה ניתן פשוט להציב את המקלדת בכל מקום על מסך הטלפון/טאבלט, כל אחד כפי שנוח לו.

בכדי להעביר את המקלדת למצב ציפה צריך ללחוץ על תפריט המקלדת המסומן בלוגו של גוגל, כמו שעושים שרוצים לעבור למצבים אחרים שלה, ואז לבחור את האפשרות 'צפה'. לאחר מכן ניתן להשתמש בכפתור ההזזה המשולב בחלון המקלדת כמגרעת קטנה מלמטה המכילה חצי ניווט, כדי להזיז את המקלדת לכל מקום על המסך. בנוסף ניתן להגדיל ולהקטין את המקלדת, עד גבול מסוים, על ידי שימוש בארבעת חצים המופיעים בקצוות תיבת המקלדת עם הלחיצה על כפתור ההזזה.

כדי להחזיר את המקלדת למיקום ברירת המחדל שלה, בתחתית המסך, צריך ללחוץ שוב על הצלמית שהתמונה שלה משתנה ל-'לא צפה'.

Gboard היא המקלדת שמגיעה כברירת מחדל בטלפונים רבים המציעים את אנדרואיד בגרסה הנקייה שלו, בלי לשלב ממשק ייעודי, והיא נחשבת לאחת מהמקלדות הפופולריות. העדכון, בכל ממקרה, מבוצע באופן מתגלגל לכן ייקח זמן מה עד שיגיע לכולם.

מי שרוצה להוריד את הגרסה המעודכנת של המקלדת יכול למצוא אותה כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.