בהתאם לשמועות ולהדלפות הרבות, גוגל (Google) הכריזה  באירוע שאותו ערכה אמש על ה-Pixel 3, גם על מחשב לוח חדש המבוסס על מערכת ההפעלה Chrome OS – הראשון מסוגו מתוצרתה. Pixel Slate נחשב לגדול למדי, עם מסך בגודל 12.3 אינץ׳. בגוגל טוענים כי בזכות שיטת ייצור מהפכנית, מדובר באחד המסכים האיכותיים ביותר מסוגו.

המפרט של Pixel Slate כולל צמד רמקולים סטריאופוניים, מצלמה קדמית ואחורית (שתיהן באיכות 8 מגה-פיקסל), סורק טביעות אצבע בצד המכשיר, שני חיבורי USB-C וחיבור ייחודי לאביזרים – כגון תוסף מקלדת בעלת תאורה אחורית שאותו תשווק גוגל בעצמה לצד מחשב הלוח. על הביצועים מופקדים מעבדי אינטל (Intel), החל ממעבדי סלרון (Celeron) בדגמי הבסיס, ועד מעבדי Core i7 בדגמים הבכירים והיקרים ביותר. גם את כמות זיכרון העבודה (RAM) ניתן לבחור בעת ההזמנה, בין 4 ל-15 גיגה-בייט.

Image result for Pixel Slate Chrome OS

מערכת ההפעלה Chrome OS נהנית ב-Pixel Slate ממראה מעודכן, המספק לטענת גוגל ״חווית מחשב מלאה, לא כזו שתוכננה עבור טלפון״. מערכת ההפעלה תומכת גם בעבודה עם שני חלונות במקביל במסך מפוצל, וכוללת את הסייענית הדיגיטלית של גוגל, Google Assitant, הניתנת להפעלה בלחיצה אחת בכל רגע.

בהתאם לריבוי אפשרויות החומרה, משתנה גם תמחורו של ה-Pixel Slate החל מ-599 דולרים ועד 1,599 דולרים לדגם היקר ביותר. למחיר זה יש עוד להוסיף את עלות תוסף המקלדת, הנמכר בנפרד ב-199 דולרים.