בכל הקשור לתחום החברתי, גוגל (Google) עדיין נאבקת ועד היום לא הצליחה לבסס את מעמדה בתחום עם מגוון של שירותים שהושקו וכשלו. אפשר למנות ניסיונות שונים כמו Google Plus, Spaces והאחרונים ש(עדיין)פעילים כמו Duo ו-Allo. עם זאת נראה כי החברה לא אמרה את המילה האחרונה ולפי דיווח של The Verge, היא עובדת על הדבר הבא המכונה פשוט 'Chat'.

לא מדובר בעוד אפליקציית מסרים, אלא כפתרון שיחליף את ממשק הודעות הטקסט (SMS) במראה חדש לגמרי ויכולות המזכירות מאוד את שירות iMessage המגיע בכל מכשירי ה-iPhone של אפל (Apple). מדובר במהלך רחב היקף, שכן גוגל נדרשת לגייס את מפעילות הסלולר ויצרניות המכשירים השונות, זאת בשל המעבר לשימוש בסטנדרט ה-SMS החדש המכונה RCS עליו כתבנו בתחילת השנה.

פרטים על חלק מהיכולות של ממשק ההודעות החדש קיבלנו במהלך החודש האחרון. בין היתר יוכל המשתמש לשלוח הודעות ארוכות המשלבות תמונות ואנימציות, קישורים וכפתורי פעולה, בעצם בדומה לכל שירות הודעות מיידי שאנו מכירים כיום. בנוסף, גוגל תאפשר לגשת לממשק ההודעות דרך המחשב לגישה קלה ונוחה.

תקן RCS שיחליף את ה-SMS נמצא כבר בתהליך זה תקופה, אולם לפי הערכות זה ייקח עוד מספר חודשים עד שנה עד שנוכל להשתמש בפתרון שכזה, זאת מלבד עדכון מערכת הפעלה הנדרש לפני כן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.