סלקום הודיעה היום (ב') על שירות חדש בשם 'Super WiFi' הנועד לספק פתרון לכיסוי אינטרנט אלחוטי בכל מקום בבית. השירות מבוסס על טכנולוגיית MESH הבנוי ממספר יחידות קצה ליצירת רשת ביתית אחודה גם בחדרים מרוחקים, מרפסות וחדרי ממ"ד.

לדברי סלקום, סביבת התקשורת הביתית המודרנית הפכה למורכבת במאוד. אם כיום בממוצע ישנם 9 מכשירים מחוברים בבית ממוצע, העתיד מדבר על 30 מכשירים ויותר. השימוש במוצרים המחוברים לאינטרנט (IoT), הזרמת וידאו באיכות של HD ו-4K ועוד מעמיסים על הרשת ולכן נדרש פתרון תשתית שיספק את כל הדרישות הללו.

באמצעות טכנולוגיית MESH ניתן לספק למכשירים המחוברים גלישה רצופה תוך כדי תנועה, כך בניגוד לשימוש במספר נקודות WiFi לא נדרשים להתחבר מחדש לרשת אחרת. "מפזרים בבית מספר יחידות עם יכולות ראוטר שמדברות אחת עם השנייה כל הזמן ויוצרות רשת אחד ובסיס נתונים אחד כף שהמידע של המערכת יהיה זמין בכל נקודה בבית לכל המכשירים ותוך הבטחה שכל מכשיר זוכה לקבל את מיטב רוחב הפס", אמר רפי שאולי, מנהל מחלקת שיווק פרטי קבוצת סלקום.

כל יחידה מוסיפה 80 עד 100 מטר לרשת הביתית הקיימת, כך שלבית ממוצע מספיקים שניים עד שלוש יחידות. ניתן לנהל את יחידות הקצה דרך אפליקציה לטלפון ודרכה ניתן לבחון את פריסת הרשת, מהירות הגלישה ולנהל התקנים כמו גם לחסום ולקבוע שעות גלישה מוגדרות ביום.

קרא עוד:  סקירה: Teclast M16 - הטאבלט שרוצה להיות מחשב (ולא ממש מצליח)

יוני סבג, סמנכ"ל שיווק קבוצת סלקום:"נתב אחד, חזק ואיכותי ככל שיהיה, לא מסוגל לעמוד בדרישות הבית המודרני לכיסוי מלא בכל החדרים ותמיכה במספר הולך וגדל של מכשירים. הסופר Wi-Fi יספק חוויית אינטרנט מושלמת בכל פינה בבית וישפר את מהירות הגלישה ב-Wi-Fi בעשרות אחוזים."

לקוחות הטריפל של סלקום יקבלו עדכון לנתב שיאפשר תמיכה ב-MESH. עבור יחידת MESH נוספת המחיר יעמוד על 14.90 שקל בחודש. למי שאינו לקוח סלקום, יוכל לרכוש כל יחידת MESH בעלות של 349 שקל, כאשר נדרשים שתי יחידות לפחות.

השירות יושק במהלך חודש נובמבר.

עוד בנושא: בדקנו את TP-Link Deco – פתרון WiFi לכל מקום בבית