ביל גייסט התארח אמש בתוכנית הראיונות צ'ארלי רוזה, ודיבר, בין היתר, על הטאבלט החדש של מיקרוסופט, ועל כמה שהוא מאמין בו. והוא מאמין בו הרבה, אולי הרבה מידי.

כפי שזכור לכולנו, מיקרוסופט שחררה לאחרונה זוג טאבלטים משלה, בשם Surface. רוזה לא יכל להתאפק, ושאל את השאלה, בואו נודה, שעומדת לכולנו על קצה הלשון: "האם סטיב ג'ובס צדק?", האם מיקרוסופט "עקבה" אחרי המודל של אפל לייצור מכשיר בשילוב של חומרה ותוכנה מאותה חברה? לטענתו של גייטס, הוא לא היה חוזר ומשנה את העבר, גם אם היה יכול.

ראשית, מציין גייטס כי לדעתו מיקרוסופט פעלה בחכמה כאשר פיתחה טאבלט משלה, וטוען ש-Windows 8 "תהרוג" את ה-PC המסורתי. "אני באמת מאמין שאתה יכול לקבל את הטוב ביותר משני העולמות", מסביר גייטס. זה אפשרי לדבריו, שיהיה מכשיר עם שילוב טוב של חומרה ותוכנה, עד כדי כך שהמשתמש יגיד "ואוו, זה ההבדל בין טאבלט למחשב?"

לסיום, מסביר גייסט שהוא חושב שטאבלטים מבוססי Windows 8 יכולים להחליף את המחשב. "אתה יכול לקבל את כל מה שאתה אוהב בטאבלט, כל מה שאתה אוהב במחשב, במכשיר אחד", הוא מסביר, "זה אמור לשנות את הדרך בה אנשים מסתכלים על דברים".

ביל גייסט הולך קצת רחוק, אם תשאלו אותנו. Windows 8 עדיין לא מבוססת מספיק, ואף אחד לא יכול להבטיח למיקרוסופט את מקומה בשוק כל כך קשה כמו טאבלטים, במיוחד כאשר מכירות ה-iPad עדיין גבוהות מכולם, וגוגל בשבוע שעבר הכריזה על ה-Nexus 7. העובדה שמוזילה נכנסה גם היא לשוק מערכות ההפעלה לניידים, לא הופכת את העבודה לקלה יותר.

קרא עוד:  עדכון נובמבר 2019 עבור Windows 10 שוחרר

לצפייה בראיון המלא, גלשו באתר.