באירוע Google I/O, גוגל מכריזה על הטאבלט הראשון מסדרת נקסוס, וכפי שנחשף בתחילת השבוע, זהו ה-Nexus 7. הטאבלט מביא את כל היתרונות של מערכת האנדרואיד הנתמך ישירות על ידי גוגל והוא יהיה גם הראשון שמריץ את מערכת ה-Jelly Bean החדשה שהוכרזה הערב.

הטאבלט בגודל 7 אינצ' ומיוצר על ידי Asus ומגיע עם חומרה חזקה יחסית המבוססת על שבב המרובע ליבות Tegra 3 ומבטיח עבודה לעד 9 שעות עבודה. לטאבלט רזולוציה של 1280×800 מסוג IPS, מצלמה 1.2 מגה פיקסל קדמית ומכיל את מגוון הקישוריות השונות כמו WiFi, Bluetooth ו-NFC כאשר משקלו הכולל עומד על 340 גרם בלבד.

הפלוס מגיע לטאבלטים
גוגל חשפה מספר מאפיינים חדשים המשלבים את הטאבלט עם הסמארטפון ומאפשרים להמשיך באופן טבעי את העבודה אחד בשני. כך ניתן להתחיל לקרוא ספר או מגזין בסמארטפון, ולהמשיך מאותה נקודה בטאבלט. ישנם גם תכנים כמו וידאו וסרטים המומלצים לצפייה, וכן גם מוזיקה, כך שהכל מוצג בצורה נוחה ומותאמת לתצוגה הרחבה של הטאבלט. גם אפליקציית גוגל פלוס לטאבלטים עודכנה ועוצבה מחדש במחשבה לטאבלטים. האפליקציה מציגה יותר תוכן ומראה עשיר, ומגיעה גם עם אפשרות לצ'ט וידאו קבוצתי (Hangout).

אין לו חריץ SD והוא מגיע עם אחסון של 8GB או בגרסת 16GB, ומחירו יהיה זול במיוחד – $199 ו-$249 בהתאמה כאשר הוא יושק בחנות ה-Google Play באוסטרליה, קנדה, אנגליה וארה”ב באמצע יולי ובכך יתחרה בטאבלט ה-Kindle Fire שנמכר במחיר דומה אך בשונה הוא מציג כאן חומרה חזקה במחיר שעוד לא ראינו.

קרא עוד:  כמה זיכרון נדרש כדי לפתוח 6,000 לשוניות בדפדפן הכרום? יותר ממה שחשבתם