חברת האבטחה AVG פרסמה לאחרונה את הדו"ח הרבעוני שלה ובו היא דיווחה על היישומים המשפיעים ביותר על ביצועי מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android). התוצאות אינן מפתיעות במיוחד אך עם זאת, לראשונה, ניתן למצוא אפליקציות שלא הופיעו בדו"ח קודם לכן.

בין היישומים שמככבים ברשימה, ולאו דווקא במובן החיובי, ניתן למצוא שוב את הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) כאפליקציה המשפיעה לרעה על צריכת הזיכרון כמו גם זלילת סוללה באופן קיצוני זאת כאשר היא רצה ברקע. פייסבוק, אגב, מוזכרת ככזו שפועלת ראשונה ברקע באופן קבוע, יחד עם מסנג'ר ואינסטגרם – כשכולן בבעלותה של הרשת החברתית, לצד שרותי הרשת של גוגל, שגם מוזכרת ברשימה.

אפליקציית המסרים המידיים Snapchat, הפופולרית בעיקר בקרב בני הנוער, נחשבת לכזו המשתמשת במספר משאבים רב ביותר של מערכת ההפעלה ובו זמנית (גישה למיקום, מצלמה, תמונות, ועוד) בזמן השימוש בה – כך שהיא משפיעה על התפקוד הכללי של המכשיר. אפליקציות נוספות שצוינו כזוללות סוללה ומשאבי המערכת הן אפליקציית המוזיקה בהזרמה ספוטיפיי (Spotify), אפליקציית הוידאו בהזרמה נטפליקס (Netflix), אפליקציית הספרים של אמזון, קינדל (Kindel) וגם את אפליקציית החדשות BBC האמריקאית. מי שנוספה לרשימה היא Facebook Pages, Google Play Services וגם ChatON.

באופן ברור מאליו, החברה ממליצה להשתמש כמה שפחות באפליקציות שמוגדרות כזללניות, כמובן גם אלה המופיעות ברשימה. ניתן לשים לב כי דווקא אלו הפופולריות ביותר, גם המשפיעות לרעה על תפקוד המערכת.

אגב, בהשוואה לפרסום הקודם ישנן מספר אפליקציות שהשתפרו כמו כרום ו-Lookout, אך גם כמה שנשארו במקום כמו WatchON, פייסבוק וספוטיפיי.