חברת האבטחה AVG פרסמה לא מזמן מחקר מקיף אודות האפליקציות הצורכות הכי הרבה משאבים במכשירי האנדרואיד (Android). המחקר בוצע על סמך קריטריונים כגון ניצול זיכרון עבודה גבוה, ניצול מוגזם של הסוללה, בזבוז חבילת הגלישה וההשפעה הכללית על המכשיר.

האפליקציה ש-'זוכה' לככב במקום הראשון בהשפעה הכללית על המכשיר, וכאמור ולא בנסיבות מחמיאות במיוחד, היא אפליקציית המוזיקה בהזרמה Spoitfy, הפופולרית במיוחד בארצות הברית. אותה אפליקציה גם מככבת במקום החמישי בקטגוריית ניצול הנתונים הגדול ביותר, כשאת המקום החמישי בקטגוריה זו קוטפת אפליקציית הבלוגים החברתית Tumblr. אפליקציית הזרמה נוספת שזכתה להיכנס לקטגוריה הלא מחמיאה היא Netflix, המספקת שרותי וידאו בהזרמה. גם אפליקציית הצ'טים הפופולרית בעיקר בקרב בני הנוער, Snapchat, מככבת בקטגוריה בקטגוריות המדוברות וקוטפת את המקום החמישי ברשימת בזבזניות הסוללה הגדולות ביותר.

באופן לא מפתיע, בכל רשימה בה מככבות אפליקציות כמשפיעות לרעה על ההרגשה הכללית של המכשיר, ניתן למצוא את האפליקציה של ]פייסבוק (Facebook) שזכתה להיכנס למקום השלישי בבזבוז חיי הסוללה. אפליקציות נוספות שמככבות בקטגוריה זו הן האפליקציות המובנות של סמסונג (Samsung) המגיעות כברירת מחדל עם המכשירים השונים. באופן מפתיע אגב, פייסבוק נעדרת הפעם משאר הקטגוריות השליליות בהן כיכבה במחקר הקודם – ייתכן כי ניתן לייחס זאת לעדכונים הרבים אותם קיבלה בתקופה האחרונה. אפליקציה נוספת שנעדרת מהרשימה היא אפליקציית הניווט Waze הישראלית, כשגם היא הייתה אחת מכוכבות המחקר הקודם.

גם כרום, הדפדפן הפופולרי, זוכה להיכנס לרשימה הלא מחמיאה במיוחד, בדיוק מאותן סיבות שלהן הוא זוכה במחשבים הניידים הביתיים: הדפדפן ניצב במקום השני בקטגוריית ניצול זיכרון העבודה הגדול ביותר – לפחות בגזרת מכשירי האנדרואיד. אפליקציה נוספות שזכו להיכנס לקטגוריה הן Kindle של אמזון (Amazon) ואפליקציית המוזיקה SoundCloud.