שירות הזרמת המוזיקה הגדול בעולם, Spotify (ספוטיפיי), נחת לא מזמן באופן רשמי בישראל. עם מאגר המכיל מעל 30 מיליון שירים הוא מצטרף למה שנראה כבר כמו תחרות צפופה למדי בין שירותי הזרמת המוזיקה השונים עם Deezer (דיזר), Apple Music ומספר שירותים מקומיים נוספים. אם התחברתם ואתם רוצים להוציא מהשירות קצת יותר, אז הנה 6 טיפים שייעלו את השימוש שלכם ב-Spotify.

היא אוהבת רק רדיו חזק

אוהבים להאזין לרדיו? אוהבים את גיוון השירים המשודרים דרכו? תוכלו ליהנות מגיוון דומה גם ב-Spotify. לחיצה על כרטיסיית Radio בתחתית המסך, שאחריה תגיע לחיצה על הפלוס בפינה הימנית העליונה, מאפשרת לחפש אחר שירים, אמנים או רשימות השמעה. האפליקציה תחל לנגן את השיר הנבחר מתוצאות החיפוש ואחריו תוסיף שירים בסגנון מוזיקלי דומה.

עוד על תכונת הרדיו.

איך שומרים קצת על הפרטיות

השירות משמש גם מעין רשת חברתית מוזיקלית. הוא מאפשר לכל מי שמשתמש בו לחפש אחר פרופילים של משתמשים אחרים. תחת כל פרופיל מופיעה רשימת השירים האחרונים שהשמיע המשתמש באמצעות Spotify. מי שרוצה יכול באמצעות האפליקציה להשהות זמנית את המעקב הזה דרך כרטיסיית Your Libary > סמל גלגל השיניים (מימין למעלה) > Private Session.

כאן תקראו על הגדרות הפרטיות בספוטיפיי.

שומעים שיר יפה? אפשר גם לצלם אותו

Spotify משלבת תגית גרפית ייעודית באמצעותה קל יותר לשתף שירים. התגית מופיעה בלחיצה על שלוש הנקודות לצד השיר, האלבום, האמן או רשימת ההשמעה. את התגיות הללו ניתן לצלם באמצעות כפתור המצלמה שבכרטיסיית החיפוש באפליקציה, וכך לחפש ביתר קלות אחר שירים המושמעים במכשיר אחר או שהתגית שלהם מופיעה במודעה.

קרא עוד:  שלא תתקעו: 4 סוללות גיבוי ניידות בפחות מ-100 שקלים

כך תייצרו תגיות משלכם.

לא להפסיק לשמוע גם בנסיעה

אפליקציית הניווט Waze (ווייז) משתפת פעולה עם Spotify: במקום להפעיל את שתי האפליקציות במקביל, נגן המוזיקה של השירות מובנה בתוך מסכי הניווט של Waze. יש להתקין את שתי האפליקציות במכשיר ודרך מסך ההגדרות של Waze ותחת 'הגדרות מתקדמות' בוחרים ב-Spotify כדי להפעיל את החיבור.

עוד על החיבור בין Waze ל-Spotify.

מתכוננים לטיסה ומרידים מוזיקה למכשיר

נדמה שאין עוד הרבה מקומות ללא חיבור אינטרנט, אך מנויי הפרמיום של Spotify יכולים ליהנות מהשירות גם בלי החיבור הזה למשך זמן מה כי ניתן להוריד שירים למכשיר. כשרוצים להוריד אלבומים, רשימות השמעה או פודקאסטים מפעילים את מתג ה-Download. השירים יתפסו נפח אחסון נכבד למדי במכשיר, ומבחינת תנאי השירות ניתן להוריד עד 3,333 שירים לשלושה התקנים.

עוד על האזנה לשירים באופן לא-מקוון

העבירו את רשימות ההשמעה שלכם

מצאתם את ספוטיפיי טוב יותר משירות מוזיקה אחר כמו דיזר לדוגמה? ומה עושים עם רשימות ההשמעה האישיות שלכם? כאן נכנס Tune My Music, שירות שיאפשר לכם להעביר את את כל רשימת ההשמעה שלכם משירות אחד לאחר. אפשר להעביר מכמעט כל שירות מוכר כמו יוטיוב, אפל מיוזיק, או אפילו רשימת השמעה מהמחשב.

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.