נפתח בחידה, מה זה טלפון מבפנים, מחשב-לוח מבחוץ שיכול להפוך לנט-בוק… הא, ויש גם עט-סטילוס המשמש גם כדיבורית. וובכן, אם לא היינו יודעים יותר טוב, היינו נותנים לאסוס את התואר החברה עם המוצר השאפתני ביותר בתערוכת MWC 2012, אבל היי! מה זה לעומת טלפון אשר מצוייד במצלמת 41 מגה-פיקסל.

בתערוכת WMC בברצלונה, ההכרזה של אסוס הייתה יכולה להיות הכרזה על עוד מכשיר אנדרואיד, מיני רבים אשר שולטים בתערוכה: מכשיר בעל מסך 4.3-אינצ' מסוג AMOLED ברזלוציית qHD, מעבד Snapdragon S4 כפול-ליבה במהירות 1.5GHz, יחידת עיבוד-גרפי מסוג Adreno 255, מצלמה אחורית רזולוציה של 8 מגה-פיקסל בעלת פוקס-אוטומטי פלאש-לד ורגישות תאורה של f/ 2.2, מצלמה קידמית לביצוע שיחות ווידאו ברזולוציית VGA, אשר יריץ את מערכת-ההפעלה אנדרואיד בגירסא 4.0 (Ice Cream Sandwich) בעובי של 9.2 מ"מ. חשוב לציין שבהתחשב בנתונים היבשים הללו לא היינו מתרשמים יותר מדי, משום שמדובר בעוד מכשיר אנדרואיד ואפילו בכזה שאינו חזק במיוחד, אך כאן מדובר ב-Padfone של אסוס, שמכשיר הטלפון הוא רק ההתחלה. המכשיר יכול לעגון בתוך מחשב-לוח ייעודי ולשמש כ"מוח" של המכשיר, מחשב-הלוח בתורו יכול להתחבר לעגון בתוך מקלדת ואז להפוך להיות נט-בוק בדיוק כמו סדרת ה"טרנספורמר" של החברה.

נקמת הסטילוס
נראה כי השנה עט הסטילוס חוזר ובגדול, החל ממכשיר ה-Galaxy Note שהושק בארץ, ה-Galaxy Note 10.1 מחשב-הלוח של סמסונג וה-Optimus Vu של LG כולם כוללים עט סטילוס. כעת גם אסוס מכריזים כי המכשיר שלהם יתמוך בעט סטילוס ייעוד, אך לא מדובר בעט-סטילוס רגיל ופשוט, כיאה לאסוס אשר דוגלת בדו-שימושיות מדובר בעט כולל גם מיקרופון ורמקול ומשמש כדיבורית אלחוטית. נראה שמדובר בפתרון חכם ואלגנטי (עד כמה שניתן להראות אלגנטי כאשר מדברים לתוך עט) לבעיה של קבלת שיחה כאשר מכשיר הטלפון מעוגן בתוך מחשב-הלוח.

קרא עוד:  וואן פלוס תערוך אירוע הכרזה ב-10 באוקטובר, OnePlus 7T Pro בדרך

ה-Padfone צפוי להיות מושק כבר באפריל השנה, אם כי טרם נמסר מהחברה מחיר ובאילו מדינות יושק המכשיר קודם.

עוד דיווחים מהתערוכה כאן באתר ובעמוד הפייסבוק.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.