8 מגה פיקסל? 12 מגה פיקסל? לא ולא. נוקיה מכריזה ב-MWC 2012 על מצלפון הראשון בעולם Nokia 808 PureView עם לא פחות מ-41 מגה פיקסל. את מספר הקיצוני נוקיה מייעדת לא כדי ליצור תמונות ענק כדי לתלות בשלט חוצות אלא כדי להפיק תמונה איכותית יותר וחדה הרבה יותר.

41 מגה פיקסל אמרתם?
נוקיה משתמשת בעדשת Carl Zeiss עם טכנולוגיה המכונה pixel over-sampling שלמעשה מצלמת תמונות בגודל סטנדרטי של 5 – 8 מגה פיקסל ומשתמשת בעדשה כדי לאחד 7 פיקסלים לאחד, כך היא מצליחה להפיק תמונות חלקות, ללא רעשי רקע וצבעים מושלמים. ניתן לבצע זום עד פי 3 לתמונה שצולמה מבלי לאבד אף פרט או טשטוש בתמונה או לחלופין לצלם תמונה ב-38 מגה פיקסל במצב המכונה Creative Shooting Mode ולהתמקד בחלק הרצוי בתמונה על ידי חיתוך וזום לאובייק המצולם גם לאחר שהתמונה כבר צולמה. הפלאש מאחור הוא Xenon בשילוב LED וצילום הוידאו מספק עד 1080p.

נוקיה גם משלבת טכנולוגיה נוספת, ה-Rich Recording של Nokia המאפשרת הקלטת אודיו באיכות CD, אשר בוצעה בעבר רק באמצעות מיקרופונים חיצוניים.

Jo Harlow, סגנית נשיאה ב- Nokia לטלפונים חכמים: "טכנולוגיית הצילום PureView של Nokia קובעת סטנדרט חדש בתעשייה בכל מדד אפשרי. באופן טבעי, אנשים יתמקדו בחיישן ה- 41 מגה פיקסל, אבל קפיצת המדרגה האמיתית טמונה בדרך שבה נעשה שימוש בפיקסלים הללו על מנת לספק תמונות באיכות עוצרת נשימה בכל רזולוציה והחופש שהיא מעניקה לבחור בסיפור שאתם רוצים לספר."

קרא עוד:  מתכוננת ל-IFA: ה-G8X עשוי להיות מכשיר הדגל הבא של LG

מפתיע, בתור מכשיר מצלמה כה חזק נוקיה בחרה דווקא במערכת ה-Nokie Belle (סימביאן לעבר) כך שלא מדובר במכשיר מהזן היוקרתי, במיוחד אם אתם מאלה שרודפי ביצועים. כך נמצא בו מעבד 1.3GHz על גבי מסך 4 אינצ' 640×360, זיכרון 512MB ואחסון 16GB.

כמובן שטכנולוגית ה-PureView תגיע למכשירים נוספים, ואנחנו צפויים לראות עוד מכשירי נוקיה מקבלים חיישנים מפלצתיים כמו זה. אנחנו ממתינים בקוצר רוח לדגימות ראשונות מהמצלמה הזו בברצלונה.

עוד דיווחים מהתערוכה כאן באתר ובעמוד הפייסבוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.