שוק השעונים החכמים אמנם לא מצליח להתרומם ולסחוף אחריו את ההמונים, אבל גם מסרב לגווע בלי מאבק: השבוע פורסם כי יולה (Jolla) הפינית הצליחה ליצור מערכת הפעלה עשירה באפשרויות עבור שעוני Android Wear ואמש התבשרנו על מערכת הפעלה חדשה לשעונים חכמים בשם AsteroidOS.

נכון לעכשיו אסטרואיד (AsteroidOS) מקנה אפשרויות מוגבלות למדי, אבל מאחר שמדובר במערכת הפעלה בקוד פתוח, ייתכן שאל הבסיס הקיים – שאותו פיתח סטודנט צרפתי למדעי המחשב בשם פלורנט רבסט (Florent Revest) בעזרת גולשים מ-XDA ו-GitHub, יסייעו בהוספת יכולות רבות אחרות, שיהפכו את המערכת והשעונים החכמים למלהיבים באמת.

השעונים שכבר ניתן להתקין עליהם את גרסת האלפא 1.0 של האסטרואיד, אשר מבוססת על לינוקס (Linux), הם G Watch של LG, ה-Urban Watch של אותה חברה, ZenWatch 2 של אסוס (Asus), וה-Smartwatch 3 של סוני (Sony).

מערכת ההפעלה AsteroidOS כוללת שעון מעורר, מחשבון, אפליקציית מזג אוויר ותפריט הגדרות. בעלי LG G Watch יכולים לסנכרן את השעון עם טלפונים מבוססי מערכת הפעלה אנדרואיד (Android) בעזרת בלוטות', ולקבל לשעון החכם גם התראות ומוזיקה מהטלפון, כמו גם מענה לשיחות.

בכ אחרי שמוטורולה (Motorola) שאין בכוונתה להשיק שעון חכם חדש בסדרת ה-Moto 360, פבל (Pebble) ביטלה ייצור שעונים חכמים אחרי שנרכשה על-ידי פיטביט (Fitbit), אולי דווקא הקוד הפתוח וחכמת ההמונים יצילו את השעונים החכמים מלהיזרק לפח האשפה של ההיסטוריה הטכנולוגית. 

וידאו: כך נראית AsteroidOS