יולה (Jolla), יוצרת מערכת ההפעלה Sailfish OS למכשירים חכמים, לא אמרה די. אחרי מספר פרויקטים לא מוצלחים, היא מנסה להיכנס גם לתחום השעונים החכמים ולהראות כי המערכת שלה מסוגלת להתאים גם למסך הקטן.

צוות הפיתוח הפיני של יולה עבד קשה כדי להתאים את Sailfish OS לשעונים חכמים ותחת הפרויקט Sailfish Watch, המערכת עברה התאמה מדויקת עבור שעונים דלי ההספק מבוססי אנדרואיד. בחברה כבר התחילו בבדיקות מואצות והשעון הראשון שזכה להתאמה הוא Urban Watch של LG.

בווידיאו שפרסמה החברה, נראה השעון עם המערכת החדשה. בין היתר אפשר לראות את הממשק העשיר והמסקרן, המאפשר מלבד קבלת התראות, גם הפעלת אפליקציות שונות, הצגת הודעות, מעבר בין נתוני הכושר, הצגת לוח זמנים נוכחי ועוד. המערכת נראית, על פניה, בשלה מאוד ומדובר בהוכחת יכולת מרשימה למדי.

בינתיים לא סיפקו ביולה פרטים לגבי תכנון עתידי של המערכת והאם היא תופץ ותותאם לשעונים נוספים בשוק או שמא נראה שעונים מיצרנים שונים המגיעים מהמפעל עם Sailfish Watch.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.