לפני כשנתיים חשפה אפל (Apple) רובוט בשם ליאם שמסייע לה לפרק ולמחזר חלקים של מכשירי iPhone למחזור ושימוש מחדש. ובכן, כמו כל דבר בעולם הטכנולוגיה, גם הרובוט הזה היה חייב להשתדרג, והחברה הציגה את הדור הבא בשם דייזי (Daisy).

דייזי הוא רובוט שהורכב מחדש על בסיס חלקים שונים של ליאם, אך הוא קטן ממנו פי 3, שוקל פחות ויעיל הרבה יותר. הוא מסוגל לפרק עד 200 מכשירי iPhone בשעה לחלקיהם הכי קטנים, וכן הרובוט תומך ב-7 דגמי iPhone שונים. בניגוד לליאם, שהורכב מ-29 יחידות רובוטיות לכשעצמו, דייזי מכיל רק חמש.

לפי החברה, דייזי הוא תוצאה של שנים של מחקר ופיתוח, וכמובן למידה מהניסיון עם ליאם. דייזי יחל לפעול בקרוב רשמית בהולנד, והחברה אמרה כי עד סוף השנה היא תיבנה מפעלי מחזור גם ב-10 מקומות שונים ברחבי העולם.

דייזי הוצג לקראת יום כדור הארץ הבינלאומי, כדי להדגיש את מאמציה של אפל למחזור ואיכות הסביבה. דייזי מסייע לחברה להשמיש חלקים ישנים ממכשירים שמחזירים אליה לקוחות, במקום לזרוק אותם לאשפה. אלא שארגון גרינפיס העולמי כבר הספיק למתוח ביקורת על דייזי, וטען שאפל צריכה להתמקד בלגרום למכשירים שלה להחזיק מעמד יותר זמן ולהוסיף אפשרות לשדרוג, כדי שמשתמשים לא ייאלצו להחליף מכשירים בתדירות גבוהה יותר ובכך לתרום לתהליכי זיהום הסביבה.