השבוע שיחררה אפל עדכון למערכת ההפעלה iOS שעתה הגיעה לגרסה 6.1.1 עבור האייפון 4S. על-פניו עדכון קטן אשר בדרך-כלל לא היה זוכה לסיקור, אלא שהעדכון הזה לא קטן כלל והוא כולל תיקון 'באג' קריטי אשר גרם לצריכה מוגזמת של הסוללה ועלייה בצריכת הנתונים הנשלחים מהמכשיר.

גרסה קטנה, תיקון גדול

עדכון ל-6.1.1

בימים האחרונים נשמעה ברשת דיווחים אודות תקלה בגרסה 6.1 של מערכת ההפעלה iOS, אשר גורמת למכשירי האייפון 4S לריקון מהיר של הסוללה, תחילה לא היה ידוע מדוע נגרמת התקלה אך לאחר מספר ימים התגלתה התקלה – 'באג' במערכת ההפעלה גרם לשימוש מוגבר בשליחת הנתונים הנשלחים מהמכשיר כאשר מוגדר חשבון אקסציינג' (Exchange) אשר נפוץ בעת חיבור המכשיר דואר-אלקטורני הפנים-ארגוני. התקלה הייתה כה חמורה עד שחברת האינטרנט המיתולוגית 'אמריקה אונליין' (AOL) חסמה לעובדיה את האפשרות לסנכרן את המכשיר עם שרתי-האקסציינג' של החברה. בנוסף אליה מפעילות סלולר כמו 'וודאפון' (Vodafone) שלחו הודעות אזהרה למנויים לא לשדרג לגרסה 6.1 ולהמתין לגרסה הבאה.

ובכן, החל מהעדכון החדש יכולים המשתמשים לנשום לרווחה. אפל שיחררה את גרסה 6.1.1 המתואר על-ידי אפל כ"עדכון שמטפל בתקלה שיכולה להשפיע על ביצועי הרשת והאמינות של מכשיר האייפון".

העדכון החדש סוגר את הפריצה במערכת ההפעלה אשר מאפשר ביצוע ג'יילבריק למכשיר באמצעות Evasi0n, אך שעות ספורות לאחר השקתה, שיחררה קבוצת הפריצה אשר אחראית לפריצה הלא קשורה ל-iOS 6 את כלי ה-Evasi0n בגרסא 1.3, שיכול לפרוץ גם את הגרסה החדשה. עכשיו, עם שחרור כלי הפריצה החדש, נראה כי העדכון בטוח. יש לציין כי את העדכון למכשיר ניתן לעשות דרך המכשיר עצמו דרך האוויר (OTA) אך הצעד לא מומלץ למכשירים פרוצים. על בעלי מכשירים פרוצים לחבר את מכשירם למחשב ולעדכן דרך תכנת ה-iTunes.

קרא עוד:  התגלה כי iPhone 11 בודק את מיקום המשתמש כל הזמן; אפל: ככה זה

את כלי הפריצה החדש ניתן להוריד מהאתר הרשמי של קבוצת הפריצה.

וידאו: כך תפרצו את מכשירכם באמצעות כלי הפריצה Evasi0n

סייע בהכנת הכתבה: אביחי אליהו

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.