בתום חודשי המתנה ארוכים, שיחררה לפני שעות אחדות (ב') קבוצת Evad3rs את כלי הג'יילברייק שלה, אותו מכנה evasi0n, פריצה בלתי קשורה לכלל המכשירים של אפל על שלל גירסאותיה של iOS. הפריצה מיועדת לכל מכשירי האייפון, אייפד, אייפוד טאץ' ואפל טיוי, כולל אלו שמריצים את השבבים החדשים של אפל, A5 ו-A6 ורלוונטיים גם לגירסא 6.1 של מערכת ההפעלה ששוחרה רק בשבוע שעבר. הכלי זמין להורדה למערכות ההפעלה Windows, Mac OSX ולינוקס.

ביקורות ראשונות: עובד מצויין
משתמשי iOS, אשר קיבלו טיזרים על שחרור הפריצה בעת אירוע הסופרבול ביום ראשון בערב נחלו אכזבה, אך בסופו של דבר לאחר יום אחד בלבד שוחררה הפריצה המיוחלת. ההאקר Planetbeing הודיע בחשבון הטוויטר שלו שצוות ה-Evad3rs, אשר שחרר את הכלי המאפשר למשתמשים לבצע Jailbreak למכשירים החדשים מבית אפל, ישיק את כלי הפריצה ביום שני בערב וכך אכן היה.

הפריצה החדשה מגיעה בצורה של UnTethered Jailbreak, כלומר אין צורך לחבר את מכשיר ה-iDevice שעבר את הפריצה למחשב גם בעת כיבוי והדלקה של המכשיר. בין המכשירים החדשים שיתמכו בפריצה החדשה ניתן למצוא את האייפון 5, הדור הרביעי של האייפד, האייפד מיני, הדור הרביעי של מכשירי האייפוד טאץ' ואפילו המכשירים האחרונים מבית Apple TV. למעשה, קל יותר לציין את מכשירי ה-iOS שאינם תומכים בפריצה (האייפד דור ראשון, האפל טיוי מהדור השלישי – האחרון, ומכשירי האייפוד טאצ' מהדור השלישי ומטה)

קרא עוד:  שאומי תציג את Mi 10 ו-Mi 10 Pro ב-23 בפברואר, יום לפני תחילת MWC

על פי דיווחים שונים ברשת, צוות ה-Jailbreak אשר זוכה למרב הזרקורים בכלי התקשורת, ה-Jailbreak Evad3rs, עבד על הפריצה המיוחלת לגירסא 6.1 של מערכת ההפעלה iOS מספר חודשים כאשר הוא מתבסס על גרסאות הבטא הרשמיות של אפל לגירסא 6.1.

למרות זאת, בקבוצה החליטו לחכות לאפל עד לשחרור את הגירסא הסופית של iOS 6.1, זאת במטרה שלחברה לא יהיה כל זמן לתיקון חורי האבטחה המנוצלים על ידי פתרון ה-Jailbreak של הצוות ובכך לחסום את הפריצה.

רשמים של משתמשים ראשונים שעשו שימוש בפריצה מדווחים כי היא עובדת בצורה פשוטה ויעילה ובינתיים לא דיווחו על תקלות משמעותיות.

וידאו: מדריך קצר לפריצה

פורסם לראשונה באתר ניוזגיק