אפל (Apple) החלה לקבל הזמנות עבור המחשב המקצועי שלה, ה-Mac Pro, בתצורת שרת מדף (Rackmount). תצורה זו, המתאימה יותר לשימוש בחדרי שרתים ועיבוד מידע, יקרה ב-500 דולרים מהגרסה השולחנית הרגילה, מה שהופך אותו למחשב היקר ביותר של אפל עד כה עם מחיר פתיחה של 6,499 דולרים.

במחיר זה, כולל מפרט המחשב מעבד Xenon של אינטל (Intel) בעל שמונה ליבות ומהירות של 3.5 גיגה-הרץ, 32 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, כרטיס גרפי מסוג Radron Pro 580X עם 8 גיגה-בייט זיכרון וכונן SSD לאחסון קבצים בנפח 256 גיגה-בייט.

אלא שזו, כמובן, רק ההתחלה. כל אחד ואחד מרכיבים אלו ניתן לשדרוג והרחבה, ובנוסף מציעה אפל למכירה את כרטיס ה-"After Burner", מאיץ המיועד לעריכה גראפית ברזולוציות של 8K ומעלה. מי שיבחר לרכוש את כל השדרוגים האפשריים עבור המחשב, יתבקש לשלם סכום של לא פחות מ-54,000 דולרים, כלומר כ-186 אלף שקלים לפני חישוב מכס ומע"מ.

אפל חדלה למכור מחשבים בתצורת שרת מדף ב-2011, עת זנחה את מחשבי ה-Xserve שלה לטובת מחשבים ביתיים נגישים יותר. דגם ה-Mac Pro האחרון, שהתהדר בעיצוב עגול ומרשים, לא נמכר כלל בתצורת שרת מקצועית. ה-Mac Pro החדש, אם כן, מציב את אפל שוב בקטגוריה בה לא הייתה לה כל נוכחות משך כמעט עשור, גם אם במחיר שעשוי להשמע גבוה במיוחד.