אפל (Apple) השיקה את מחשב המקינטוש היקר ביותר בתולדותיה וכשאנחנו אומרים יקר, אנחנו מתכוונים למאוד יקר. 

מחשב ה-Mac Pro שהוכרז באירוע שערכה אפל בחודש יוני האחרון מציג מפרט חזק ביותר שבין היתר כולל מעבדי Xeon, זיכרון עד 1.5 טרה-בייט ואחסון רב. אולם בעוד שהתצורה הבסיסית מתחילה מ-5,999 דולרים, התוספות שאפל מציעה יכולות להקפיץ את המחיר גבוה מאוד.

כך בשדרוג בסיסי ביותר כמו גלגלים למארז המתכת היוקרתי, יעלו 400 דולרים נוספים. זה 100 דולרים לגלגל בודד. אם רוצים לרכוש מעמד למסך החדש, ה-Pro Display XDR שעלותו 5,000 דולרים, נדרשים להוסיף עוד 1,000 למוצר שכל תכולתו הוא להעמיד אותו על השולחן.

אם ממש מתאמצים, אפשר להגיע לתצורה המקסימלית שעלותה 52,599 דולרים (כ-184 אלף שקלים, לפני מיסים). זו כוללת מעבד Xeon W עם 28 ליבות, אחסון 4 טרה-בייט מסוג SSD בעלות 4,000 דולרים, זיכרון 1.5 טרה-בייט מסוג DDR4 ECC בעלות 25,000 וזוג כרטיסי מסך Radeon Pro Vega II Duo בעלות 10,800 דולרים. לזה גם מתווסף מאיץ "Afterburner" לעריכות של אפל בעלות של 2,000 דולרים וכמובן גם הגלגלים למארז שציינו קודם לכן.

אפשר להתאים את התצורה היישר באתר של אפל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.