מצלמה איפון 7

מספר ימים בלבד מאז שאפל (Apple) הודתה כי היא מאטה ביצועים בדגמי iPhone (אייפון) ישנים ללא ידיעת המשתמש ובסוף השבוע האחרון הוגשו שתי תובענות יצוגיות בארה"ב כנגד ענקית הטכנולוגיה.

בשתי התביעות, שאחת הוגשה באילינוי והשניה קליפורניה נטען כי החברה האטה את המכשירים ביודעין, דבר שהטעה את המשתמשים וגרמה להם לחשוב כי הטלפון שלהם פגום: "אפל גרמה למשתמשים להחליף את האייפון שלהם בדגם חדש במרמה", נכתב בכתב התביעה.

עוד נטען כי אפל שחררה עדכונים למכשירי iPhone 5 עד iPhone 7, שגרמו להאטה בביצועים ולשנמוך של יחידת העיבוד המרכזית בדגמים אלה. הסיבה לדבריהם, היא כי אפל ידעה שעדכוני מערכת ההפעלה יכולות לגרום להרס סוללת המכשיר.

"מעולם לא ניתנה לנו אפשרות לבחור אם אנו מעדיפים מכשיר איטי מהרגיל או להחליף סוללה", אמר סטפן בוגדנוביץ', אחד ממגישי כתב התביעה. "סבלנו מהפרעות בשימוש של מכשיר האייפון בשל ההאטה המכוונת של אפל".

כזכור, אפל הודתה בשבוע שעבר על הטענות כי היא מאטה את הביצועים של מכשירים ישנים ולטענתה הדבר נעשה כדי לספק חווית ביצועים טובה יותר: "המטרה שלנו היא לספק את החוויה הטובה ביותר עבור הלקוחות, וזה כולל ביצועים כוללים והארכת חיי המכשירים שלהם. סוללות ליתיום-יון מאבדות מהיכולת שלהן לספק את שיא הזרם כשהן פועלות בתנאי קור, כמעט ריקות או כשהן מזדקנות לאורך הזמן, והתוצאה יכולה להיות כיבוי פתאומי של המכשיר כדי להגן על החלקים האלקטרוניים", מסרה החברה.

קרא עוד:  אפל נקנסה בצרפת ב-25 מיליון אירו בגין פרשת האטת הסוללות ב-iPhone

לא ברור מה יעלה בגורל התביעה וכיצד אפל תפעל לאחר הגילוי המרעיש. מה שבטוח זו רק תחילתה של הפרשה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.