האם ההודעה אתמול של מפתח Geekbench, שסיפק הוכחה חותכת שאפל (Apple) אכן מאטה את ביצועי משפחות ה-iPhone 6 וה-iPhone 7 עם הידרדרות מצב הסוללה, הייתה הקש ששבר את גב הגמל? אפל שיחררה בערב הודעה רשמית לכמה אתרים בארצות הברית בה היא למעשה מודה, לכל דבר ועניין שהיא עושה זאת, ואף מודיעה שתמשיך לעשות זאת גם בעתיד, אבל מבחינתה רק בגלל בעיית הסוללה ולא כדי לקדם מכירות.

כפי שפרסמנו אתמול, ג'ון פול, המייסד של פריימט לאבס (Primate Labs) והמפתח הראשי של אפליקציית הבחינות המפורסמת Geekbench, סיפק מספרים וגרפים בבלוג שלו המוכיחים את ההתנהלות של אפל, ואף טען כי הבעיה היא לא עצם ההאטה אלא מה שהיא משדרת. "אנשים אינם חושבים שהירידה בביצועים נובעת ממצב הסוללה, אלא בגלל בעיה במעבד, ואז הם חושבים להחליף את הטלפון ולא חושבים שהם צריכים בעצם להחליף סוללה", הוא כתב.

להוכחה שלו הצטרפו הודעות של משתמשים ב-Reddit שהתייחסו להחלפת הסוללה, שלאחריה חזרו הביצועים של המכשירים לרמה הקודמת, אחת מהן אף מפורטת במיוחד, ומסבירה את כל התהליך מרגע הגילוי של האטת הביצועים ועד ההתייחסות של אפל לבעיה.

תתרגלו: זה עומד לקרות גם במכשירים אחרים של אפל

כל זה כנראה הוביל את החברה לשלוח את ההצהרה בא היא טוענת שהמוטיב העיקרי הוא הארכת השימוש במכשירים וכדי למנוע מהם כיבוי פתאומי בגין בעיות שנובעות מהתיישנות הסוללה.

קרא עוד:  כך נראה Motorola One Pro עם ארבע מצלמות

"המטרה שלנו היא לספק את החוויה הטובה ביותר עבור הלקוחות, וזה כולל ביצועים כוללים והארכת חיי המכשירים שלהם. סוללות ליתיום-יון מאבדות מהיכולת שלהן לספק את שיא הזרם כשהן פועלות בתנאי קור, כמעט ריקות או כשהן מזדקנות לאורך הזמן, והתוצאה יכולה להיות כיבוי פתאומי של המכשיר כדי להגן על החלקים האלקטרוניים", מסרה החברה.

"בשנה שעברה שחררו מאפיין עבור ה-iPhone 6, ה-iPhone 6s ו-iPhone SE שגורם להגעה לשיאים מיידים ומגביל אותם רק לעת שיש בהם צורך כדי למנוע מהמכשיר לכבות את עצמו באופן בלתי צפוי בתנאים כאלה. כעת אנחנו מספקים את המאפיין הזה גם עבור iPhone 7 עם iOS 11.2 ומתכננים להוסיף תמיכה עבור מוצרים נוספים בעתיד", ממשיכה החברה ומסבירה את צעדיה.

אז מה אתם אומרים? תשובה מספקת של החברה?