בעוד זמן לא רב, זוג מכשירי ה-iPhone 7 (אייפון 7) של אפל (Apple) צפויים לנחות בישראל. בינתיים הם החלו להימכר בעולם, ואנחנו בינתיים הספקנו לבחון את ה-iPhone 7 במשך 24 שעות. זה מה שחושבים עליו.

במבט ראשון סביר להניח שרוב המשתמשים לא יבחינו בהבדל. ג'ימי קימל משתעשע עם העניין בכל שנה, וכנראה שרובנו היו נופלים בפח שכן המראה החיצוני של המכשיר כמעט זהה. גודלו לא השתנה, כלומר 4.7 אינץ' במקרה של iPhone 7 ו-5.5 אינץ' של iPhone 7 Plus. הכפתור לא נראה ככזה שעבר שינוי מיוחד, ואפילו מערכת ההפעלה הרי עודכנה לפני שהמכשירים החדשים יצאו לשוק. אבל כמובן שכל מי שקרא איזשהו אתר טכנולוגי, ואפילו לא טכנולוגי בשלושת החודשים האחרונים יכול היה להבחין בקלות במבחן הזה שמדובר במכשיר קודם, וזה בעצם קיומה של יציאת אוזניות.

אחד הדברים הכי בולטים במכשיר החדש הוא ההחלטה של אפל לוותר על יציאת האוזניות. ימים יגידו האם הצעד השנוי במחלוקת יגרום לרבים לעבור לאוזניות אלחוטיות. אבל במקומה מה שמוצאים זה גריל נוסף שמוסיף לאחידות המראה, רק שמתחתיו אין רמקול אלא חיישן. ברומטר. כך או כך אפל צירפה לחבילה מתאם ממחבר ה-Lightning ל-3.5 מ"מ. הוא אמור לספק פתרון למי שמעוניין לחבר אוזניות חוטיות, אם כי לטעמנו הוא נראה כבל עדין מדי שעלול להיקרע בקלות. שינוי נוסף בו ניתן להבחין קשור למצלמה האחורית שמעט גדלה ובולטת בהשוואה לדגמים הקודמים בסדרה, אך עם חיישן באותו גודל.

אייפון 7

גם בדור הנוכחי המכשיר נראה יוקרתי ובהחלט בולט לעין מול הסביבה. מי שברשותו אחד מדגמי הדור הקודם,  ללא ספק ירגיש בסביבה הטבעית, אבל יבחין בשינוי קל בכפתור הבית. מעתה, כבר לא מדובר בכפתור מכני אלא בכפתור מגע. אפל אמנם לא שינתה את התפקודיות של הכפתור, אולם בכל 'לחיצה' מרגישים רטט קל במקום תגובה של כפתור פיזי. כן, זה מרגיש שונה מכפתור רגיל ואפילו מוזר, אולם לאחר מספר לחיצות מתרגלים.

קרא עוד:  בקשו סליחה: חמש שגיאות שאתם עושים עם הטלפון שלכם

הדגמים החדשים גם חסינים כנגד מים והשפרצות. אמנם לנו לא הזדמן לנסות זאת בעצמנו, אבל ברשת כבר מוכיחים כי הם אכן עומדים בתקן IP67 כפי שאפל הבטיחה. בכך , אפל יישרה קו עם מרבית מתחרותיה. אנחנו כמובן לא היינו ממליצים לכם לנסות לצלול עם iPhone 7 בים או בבריכה, גם בגלל שאפל כבר הודיעה שהיא לא תעניק אחריות לדברים האלה, אך אפשר להיות יותר רגועים בסביבת לחות מוגברת או ביום גשום.

חוסר יציאת אוזניות באייפון 7

בדגמים החדשים אפל שדרגה את המצלמה, הן הראשית והן הקדמית. אומנם האבחנה של המצלמה נותרה 12 מגה-פיקסל, אך היא הוסיפה מייצב תמונה אופטי גםל-iPhone 7 הרגיל, וכן שילבה מבזק בעל ארבעה צבעים. השדרוג המלא של מערך הצילום בא לידי ביטוי ב-Plus, שבו יש כבר שתי עדשות עם יכולת ביצוע זום אופטי פי 2 וזום דיגיטלי כפול 10 מבלי לפגוע באיכות התמונה.

מאוד התרשמנו לטובה מאיכות התמונות ויש הבדלים ברורים בהשוואה לדור הקודם. היינו מאוד רוצים לבחון אותם מול המצלמה של Galaxy S7 (גלקסי אס 7) שנחשבת למובילה כיום בשוק ואת זה אנו מקווים שייזדמן לנו לעשות בשלב מאוחר יותר.

iOS 10

מערכת ההפעלה החדשה, iOS 10 ששוחררה לא מזמן ותגיע מותקנת מראש ב-iPhone 7, נראית כמעט זהה למערכת ההפעלה התשיעית. כמו בדגם ה-6s הטמיעה אפל עמוק את טכנולוגיית ה-3D Touch לזיהוי חוזק הלחיצה וללא ספק התוספות ב-iOS 10 מייעלות את השימוש במערכת.

קרא עוד:  ירידת מחיר: מזרים המדיה Mi Box S ב-55 דולרים (עדכון)

אפשרויות נוספת ב-iOS 10 הן ווידגטים במסך הנעילה בהחלקה ימינה או שמאלה, בתלות בשפת הממשק, ופתיחה מהירה של המצלמה בהחלקה לצד הנגדי. על מנת לפתוח את המכשיר יש ללחוץ על כפתור הבית. מעט מציק מאשר החלקה, אבל עניין של הרגל.

מצלמה איפון 7

בכל הקשור לביצועים, אפל יודעת להציג את הנתונים וההבדלים בין הדורות באופן בולט אבל קשה לנו לומר שהבחנו בזה, לפחות בשימוש הבסיסי שלנו. צמד המכשירים מגיעים עם המעבד A10 Fusion שכולל ארבע ליבות וכן מעבד העזר M10. זיכרון העבודה הוא 2 ג'יגה-בייט ועוד אחד ב-Plus, וזה אמור, לטענת החברה, להבטיח ביצועים שטובים ב-50% מהדגם הקודם. עם זאת, קשה לנו לומר כי זה מורגש ביום יום.

וידאו: הצצה ראשונה לאייפון 7

לשדרג?

השנים האחרונות בתחום המובייל לא מביאות עמן שינויים מרחיקי לכת, וגם ב-iPhone 7 ההבדלים לעומת קודמו אינם רבים. לכן, אם אתם בעלי הדגם הקודם כנראה שאת השדרוג אתם יכולים לדחות לשנה הבאה. אם אתם בעלי ה-iPhone 6 אפשר בהחלט לשקול שדרוג. עם זאת, השמועות על הדור הבא כבר בפתח, ואיתן ההערכות כי את השינויים הגדולים אפל שומרת לחגיגות העשור למכשיר האייפון.

המכשיר נמסר באדיבות iStore

Apple iPhone 7

iPhone 7 מבית אפל מציג לראשונה מספר שינויים מהותיים. הוא חסין נגן מים ואבק ואין לו יציאת אוזניות סטנדרטית. המכשיר מצויד במסך 4.7 אינץ' עם שבב מרובע ליבות Apple A10 Fusion וזיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט RAM. המצלמה הראשית היא 12 מגה פיקסל והוא מגיע עם מערכת ה-iOS 10.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.