רבת עם הילד הכי מציק בגן. הגננת, בהתחשב בעובדה שהיא מכירה את הילדים איתה יש לה עסק, מחליטה להעניש את הילד שרבת איתו, ומה אתה עושה? רוקד את ריקוד הנצחון כמובן, 'מוציא לו לשון' וזורק לו מילות גנאי שאפילו הגננת לא מתאמצת להבין. אז, איך זה מתקשר לענייני היום?

זה בדיוק מה שעשה במכתב ששלח מנכ"ל אפל (Apple) הטרי יחסית, טים קוק, לעובדיו לאחר הכרעת בית המשפט שפסקה כי סמסונג (Samsung) הפרה פטנטים של אפל. המכתב הוא בעצם שילוב של מספר נאומי ניצחון , ובהם הוא מציג באופן חד משמעי את דעותיו לפיהם התביעה לא מבוססת על כסף או על הפטנטים, אלא על ערכים.

במכתב, מסביר קוק כי הם בחרו לנקוט בצעדים אשר נקטו בטענה שביקשו מסמסונג להפסיק את עבודתם כיוון שהם מעתיקים. "אנחנו מייצרים את המוצרים הטובים ביותר בכדור הארץ", הוא כותב, "ואנחנו עושים את זה כדי לשמח את הלקוחות שלנו, לא כדי שהמתחרים יעתיקו".

קוק בוחר לסיים את המכתב כאשר הוא מודה לצוות החברה. "אני מאוד גאה בעבודה שכל אחד מכם עשה", הוא מודה, "היום, ערכים נצחו ואני מקווה שכל העולם מקשיב".

עכשיו רק נשאר לראות כיצד יגיב העולם הצרכני לניצחון של אפל, ומה תגרום ההכרעה הזו למכירת הטלפונים החכמים בעולם בכלל, וכמובן לא רק אלו של סמסונג, וזאת מעבר לערעור שתגיש החברה הקוריאנית ומעבר למשפטים דומים אחרים שמתנהלים ברחבי העולם.