בנוסף ל-iOS 5 והגרסה החדשה למערכת ההפעלה Mac, בכנס ה-WWDC השנתי הוכרז גם שירות ה-iCloud של אפל, למעשה MobileMe משודרג.

השירות יהיה בדומה לכל השמעות ששמענו וציפינו שהוא יהיה: ה-iCloud ישמור את כל התוכן שלכם במעיין "ענן אלחוטי" שבו ירוכז כל המידע שלכם. כל הסנכרון קורה באופן אוטומטי, כחלק מה-iOS 5 ולמשתמש אין כל התערבות בנעשה והכל מתבצע ברקע, כך שאין פה שום דבר חדש שצריך ללמוד והכל קורה לבד. במילה "אוטומטי" הכוונה היא לכל דבר או שימוש שאתם עושים במהלך השימוש ב-iDevice שלכם: רכישת מוזיקה, ספרים, תמונות, סרטוני וידאו, הגדרות המכשיר ושמירות האפליקציות ישמרו אוטומטית דרך ה-Wi-Fi. כמו כן, מסמכים שנוצרו בשימוש באפליקציות ה-Pages, Numbers וה-Keynote, שעד היום היו זמינים לאייפד בלבד וכיום הם גם "הוקטנו" והם נמצאים גם באייפון ובאייפוד טאץ', יסתנכרנו גם הם אוטומטית.

במסגרת השירות אפל מקצה לכל לקוח 5GB לאחסון חינם של מסמכים, מיילים, מידע משתמש, מידע אפליקציה והגדרות בחינם. למוזיקה, אפליקציות וספרים לא תהיה הגבלת זכרון כלשהי, מה שאומר שהעלאה תהיה חופשית.

כמו כן, אפל השיקה שירות נוסף (וחינמי) ששמו Photo Stream. כל תמונה שתצולם עם כל מכשיר iOS שלכם יוכלו להסתנכרן עם הענן באופן אוטומטי ונוכל לבצע סנכרון של התמונה ישירות עם המחשב שלנו, לא משנה עם זה ווינדוס או מק. נוכל לסנכרן עד 1000 תמונות בחודש שיישארו על הענן למשך חודש שלם, ואז ימחקו.

קרא עוד:  מכשיריה של וואווי הוסרו מאתר האנדרואיד הרשמי

כמובן שכל המידע שסונכרן עם ה-iCloud יהיה זמין לכל iDevice שנרצה ולמעשה ביחד עם העדכונים דרך האוויר, לא נזדקק ל-iTunes יותר ונוכל להשתמש ב-iDevice באמצעות Wi-Fi בלבד (כן כן, מה ששמעתם) וה-iCloud זהו למעשה השירות המהפכני והחידוש הכי גדול שצפוי להגיע עם ה-iOS 5. ה-iCloud יגיע יחד עם iOS 5 בסתיו הקרוב. אנחנו כבר לא יכולים לחכות.