היום בכנס ה-WWDC סטיב ג'ובס הציג הגרסה הגדולה הבא למערכת ה-iOS – גרסה 5.

ה-iOS 5 כבר כאן
ב-iOS 5 אנחנו צפויים לקבל מעל 200 דברים חדשים, לעומת 100 שקיבלנו לפני שנה ב-iOS 4. בכנס הוצגו לנו 10 שינויים משמעותיים, להלן:

התראות
ב-iOS תהיה מערכת התראות חדשה. כל ההתראות יוצגו בחלון אחד שתוכלו לראותו ע"י משיכת האצבע כלפי מעלה. בדיוק כמו באנדרואיד. לחלון זה קוראים מרכז ההתראות. כל ההתראות, SMSיום, שיחות שלא נענו, פייסבוק, מיילים ועוד ועוד – ירוכזו שם. גם מסך הנעילה השתרג: כעת נוכל לראות את אותם ההתראות על גבי מסך הנעילה של האייפון. כדי להגיע להתראה במהירות האפשרית ממסך הנעילה, כל מה שנצטרך לעשות זה להעביר את האצבע על ההתראה הרצויה ונגיע אליה ישר.

שינויים ושיפורים בדפדפן הספארי
השינוי הראשון הוא ה"רשימת הקריאה". אם יש משהו שנרצה לקרוא אח"כ, נוכל לסמן זאת ולאחר מכן נוכל לגשת לזה בצורה יותר מהירה על גבי כפתור מיוחד שנמצא ליד בר הכתובות (לפחות באייפד) בספארי. הדבר השני הוא טאבים: כעת לספארי יהיו טאבים/חלונות בידיוק כמו בפיירפוקס, IE9, כרום ובשאר דפדפני המחשב הקיימים היום. דבר נוסף הוא ה-Safari Reader: הספארי ייקח את כל הטקסט שנמצא על דף קיים ויראה לנו רק אותו, ללא כל מיני דברים אחרים ש"מסיחים את הדעת" כגון פרסומות וכו'. כמו כן הגלישה בספארי תהיה מהירה בהרבה יותר.

קרא עוד:  פטנט חדש חושף שוואווי תשלב ב-Mate X 2 עט אלקטרוני
מערכת ההתראות החדשה

תזכורות
פשוטו כמשמעותו. כעת האייפון יזכיר לכם דברים שונים ומשונים שתרצו לעשות ע"פ סדר שתקבעו (נקווה לקבל מידע על כך יותר בהמשך) עם ממשק קל ופשוט לשימוש.

מצלמה
כעת השימוש במצלמה והגישה אליה תהיה מהירה יותר. תוכלו להגיע לאפליקציית המצלמה דרך מסך הנעילה, בין אם זה בכפתור הסלייד ובין אם זה דרך מקשי השליטה הוירטואלים באייפוד (לחיצה פעמיים על מקש הבית). כעת נוכל לצלם תמונות עם מקש ה-+. כמו כן נוכל לבצע זום עם PINCH TO ZOOM באמצעות האצבעות. נוכל לערוך את התמונה המתקבלת באמצעות עורך התמונות החדש של האייפון.

iMessage+
מדובר בתוכנת צ'יטוט למכשירי ה-iOS, בדומה לאפליקציית המסרים  WhatsApp, רק של אפל. נוכל לשלוח הודעות, תמונות, סרטוני וידאו, אנשי קשר וכ'ו באמצעות האפליקציה המיועדת לכך. נוכל גם לקבל הודעות במהלך שימושים שונים ב-iDevice (משחקים, וכ'ו) ולהחליט אם לחזור אליה מתי שנרצה.

חדשות ומגזינים
הדבר האולי הכי פחות מעניין. מגזינים ועיתונים שונים מכל רחבי העולם זה דבר מבוקש ע"י כל אחד שרוצה לקרוא בחדשות. כעת באפל איחדו את כל המגזינים והחדשות לאפליקציה אחת שניתן יהיה לקרוא ממנה הכל.

טוויטר
אפליקציית הטוויטר כעת אוחדה עם ממשק ה-iOS וכעת כמעט כל דבר שתעשו במכשיר (צילום תמונה למשל) תוכלו לצייץ ישר בטוויטר.חבל שלא עשו דבר כזה גם עם הפייסבוק.

שינויים ושיפורים בממשק המייל
גם, פשוטו כמשמעותו. כעת נוכל לסמן (Flagging) מיילים, לחפש מיילים בצורה יותר טובה, ועוד שלל דברים חדשים. לפחות כל זה באייפד. עדיין לא ידוע על השינויים באייפון. נפרט על זה בהמשך.

קרא עוד:  תופעה: מכשירי iPhone 11 נשרטים 'מעצמם'

עדכוני תוכנה דרך האוויר
גם את זה צפינו בשמועות. כעת נוכל לקבל עדכוני תוכנה חדשים דרך האוויר, ולא נהיה תלויים יותר ב-iTunes בכל מה שקשור לעדכונים אלה (לא לפריצה בכל אופן). כגון iOS 5.1 והלאה.

Game Center
גם ה-Game Center שופר. כעת נוכל לשים תמונת פרופיל, לחפש חברים בצורה יותר טובה, לקנות משחקים דרך מרכז המשחקים עצמו.

דברים נוספים שיגיעו עם ה-iOS 5, ולא הוזכרו:
Multitasking Gestures, אפשרות למחיקת שירים ללא iTunes, מילון מובנה, שיפור איכות השיחה ב-Facetime, אפליקצית אייפוד חדשה ל-iPad, ועוד שלל דברים חדשים שנגלה ככל שנתעסק יותר עם ה-iOS 5.

iOS 5 תגיע בסתיו הקרוב, משמע עוד כמה חודשים. היא תהיה זמינה לכל המכשירים הקיימים התומכים ב-iOS 4.3: אייפון 3GS ו-4, אייפד 1 ו-2, אייפוד טאץ' דור 3 ו-4.

עדכונים נוספים כאן ובעמוד הפייסבוק.