בחשיפה מוקדמת ומפתיעה, מודיעה אפל על הדברים שאנו הולכים לראות בכנס ה-WWDC 2011 שיתרחש בשבוע הבא. את התשובה של אפל למכשיר ה-Galaxy S II ככל הנראה לא נראה שם אך כן נראה את הדור הבא של מערכת ההפעלה, ה-iOS 5 המיועדת ל-iPad, iPod וה-iPhone. אין מידע רשמי לגבי השינויים הצפויים במערכת אך הערכות מדברות על מערכת התראות חדשה, תמיכה בווידג’טים על מסכי הבית, זיהוי קולי, ממשק ריבוי משימות חדש, מחוות מולטי-טאץ’ חדשות ועוד.

אפל עוד הודיעה כי גם שירות הענן, ה-iCloud ייחשף בכנס שעל פי הערכות מדובר בשירותים דומים לזה של גוגל ואמזון ותציע גישה לאוסף שירים ואלבומים מהרשת ולסטרימינג ישירות למכשירי ה-iOS השונים. ייתכן כי אפל מעוניינת להרחיב את שירות ה-MobileMe אשר יאחסן בנוסף למוזיקה גם תמונות, מסמכים, אנשי קשר ועוד כשהכל נשמר בענן. עוד אנו צפויים לראות  גם את מערכת Mac OS X Lion בגרסתה השמינית ויתכנו הפתעות נוספות.

ההכרזה של אפל באה לאחר שמועות רבות בנושא ה-iPhone הבא, ואולי כצעד מונע, אפל בעצם מסירה כל ספק לגבי מה אנו צפויים לשמוע בכנס ה-WWDC. זאת ועוד נדע כבר ביום שני הקרוב.

עדכון: iOS 5 הוכרזה: מערכת התראות חדשה, שינויים בממשק הספארי, מצלמה והמייל. תגיע בסתיו

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.