בעבר, נטען כי יצרניות רבות מנסות בדרך לא דרך לנפח את ביצועי מכשיריהם ע"י זיוף פשוט של מבחני הבנצ'מרק (מבחני ביצועים) למימדים מפלצתיים. אולם, דיווח חדש מגלה כי גרסת האנדרואיד KitKat ששוחררה לא מכבר, עושה סוף לחגיגת הזיופים.

מעבר להיותה הגרסה המתקדמת ביותר עבור מכשירי האנדרואיד השונים, נראה כי מנגנון של גרסת האנדרואיד 4.4 עושה סוף לזיופים וחושפת את כל הקלפים- כך לפי בדיקה שבוצעה במכשיר הדגל הקודם של חברת סמסונג וב-Note 3 המריצים את גרסה 4.3. במכשירים אלו, התגלו זיופים משמעותיים וסתירות שאינן תואמות את המציאות, לעומת הבדיקה שנערכה על אותם מכשירים המריצים גרסה 4.4.

האתר arstechnica שערך את הבדיקה, מסביר על הזיוף וכיצד מתבצע העניין בפועל: "במשך רוב הזמן, ליבות יחידת העיבוד משתמשות בתדרים נמוכים, ולעיתים חלק מהליבות נשארות כבויות. כשמריצים את הבדיקות, המעבדים מגיעים למהירות השעון המקסימאלית, אך הבדיקה מתבצעת במהירויות שונות כמו בשימוש האמיתי בהם ולא במצב של ניפוח מלאכותי של מהירות השעון". למעשה אם נפרש זאת בקצרה, ניתן לומר כי גרסת ה-KitKat מווסתת את אפליקציית הבנצ'מרק וגורמת לה להתנהג ככל אפליקציה רגילה על מנת להגיע לתוצאות מדויקות ככל האפשר.

סמסונג לא לבד

נראה כי זיוף מבחני הבנצ'מרק הפך לעניין שבשגרה. בעבר, אומנם סמסונג נחשדה כי ניפחה במכוון את תוצאות מבחן הבנצ'מרק, אך מסתבר כי היא לא היחידה: מספר חברות שונות ויצרניות גדולות כדוגמת HTC וחברת LG ניסו לכאורה אף הן לזייף את תוצאות המבחן על מנת לנפח את ביצועי מכשיריהם. למעשה, החברות היחידות שאינן זייפו את תוצאות מכשיריהם היו חברות מוטורולה וגוגל עם מכשירי הנקסוס. כך או כך, נראה כי אכן גרסת ה-KitKat תאלץ את היצרניות למסור דיווחים מעט יותר מדוייקים בכל הנוגע למכשיריהם.