אמש דיווחנו כי ישנו חשד כי סמסונג “שיפרה” את תוצאות הביצועים של מכשיר ה-Galaxy Note 3, זאת לאחר שמוקדם יותר השנה עלה חשד דומה גם לגבי ה-Galaxy S4. מדובר בקפיצה של כ-20 אחוז בתוצאות של מבחני הביצועים (banchmark) וכי המספרים האמיתיים נמוכים יותר. ואולם, לא רק סמסונג היא היחידה שמשפרת (או מזייפת אם תרצו) את המספרים.

AnandTech בחן את הנתונים של היצרניות השונות למכשירי הדגל החל מחודש יוני ומצא כי המספרים כמעט תמיד משקרים והדבר נפוץ משחשבנו. HTC, LG וגם Asus גרמו למבחני הביצועים להציג תוצאות טובות יותר על ידי המהרה של תדר המעבד או התאמות שונות למכשיר, דבר שהציג כמובן תוצאות יותר גבוהות מאשר המספרים שקיבלו המשתמשים בפועל. למעשה, רק מוטורולה וגוגל עם סדרת הנקסוס הן היחידות שהציגו מספרים אמיתיים במכשירים החדשים.

על פי הטבלה שפרסם האתר, HTC שיפרה תוצאות למכשירי ה-One וה-One Mini, חברת LG ל-G2, וסמסונג למכשיריה האחרונים, אך לעומת שאר החברות, סמסונג היא ככל הנראה היחידה שגם שיפרה תוצאות של המעבד הגרפי (GPU). "היה עדיף אם היצרניות פשוט יפסיקו עם המשחקים ובמקום זאת ידרשו ביצועים טובים יותר וצריכת חשמל יעילה יותר מיצרניות השבבים שלהם. בין אם היצרניות בחרו לשנות את התוצאות או לא, אנחנו כבר רואים איך הסיפור יסתיים. זה נראה כמו אמצע שנות ה-90 בשוק המחשבים רק במונחי המובייל."

קרא עוד:  וואן פלוס מציגה יכולת טעינה איטית כדי לשמור על חיי הסוללה

בסופו של דבר, מדובר ככל הנראה בשיפורים מינוריים יחסית, ועל פי הערכות השינוי נע בסביבות 5 אחוז יותר למבחני המעבד וכ-10 אחוז יותר למבחני המעבד הגרפי, אך בכל זאת אלו שינויים שלא אמורים להיות כלל. לדוח המלא באתר.

android-benchmarks-cheaters
המספרים לא משקרים (לחצו להגדלה)
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.