ההיסטוריה חוזרת על עצמה? סמסונג (Samsung) מואשמת בזה שזייפה את תוצאות מבחני הביצועים (Benchmarks) במכשיר הגלקסי נוט 3 (Samsung Galaxy Note 3) החדש שלה.

על פי האתר Arstechnica, אחד האתרים האמינים והמוכרים בתחום הטכנולוגיה, סמסונג הגבירה את תדר העבודה של המעבד למקסימום האפשרי בכל ארבעת הליבות, על ידי הוספת קוד שמורה לעשות כן וכתוצאה מכך הוסיפה למעלה מ-20% בתוצאות הבדיקה.

בבדיקת קוד הנקרא DVFSHelper.java נמצא שיש התייחסות שונה לאפליקציות שאמורות לבחון את יכולת המכשיר כדוגמת AnTuTu,  Linpack , Quadrand ו-GLBenchmark לבין שאר האפליקציות הקיימות במכשיר.

בנוסף נמצא שהקוד כולל 'קוד כיבוי' למצב הטורבו שברגע שמפעילים אותו, הנוט 3 מאבד את יתרונו על פני מתחריו. 

הגילוי התרחש לאחר שנמצאו שיש הבדלים בתוצאות של הנוט 3 לאלו של ה-LG G2 וזאת למרות שהמעבד, ה-Snapdragon 800 במהירות  2.3 ג'יגה-הרץ, מניע  את שניהם. למה שאותו מעבד מאותה חברה, ינפיק תוצאה שונה?

אם תזכרו, גם לאחר השקת ה-Galaxy S4, סמסונג הואשמה בצורה קשה יותר בהמהרת המעבד הגרפי PowerVR SGX 544MP3, בכ-11% מעל לרמה המקסימלית המוגדרת לו. סמסונג מצידה הכחישה שביצעה שינויים במעבד בטענה כי "בעת הפעלת אפליקציות מסך מלא, כגון מצלמה, נגן ווידאו, דפדפן וכדומה המעבד עובר למהירות המקסימלית שלו בשביל לתת את הביצועים הטובים ביותר, ביצועים שהיו שוחקים את משך זמן הסוללה אם היו נמשכים לאורך זמן".