המתחרה הלא-כל-כך-גדולה של אינטל, AMD, חשפה השבוע את מפת הדרכים והעתיד של מוצריה לשנת 2012–2013 ומכך עולה כי החברה מתכננת להיכנס לשוק הטאבלטים הצפוף. AMD תשיק סדרת מעבדים, APU (ר”ת Accelerated Processing Unit) המשלבים את המעבד הגרפי יחד עם המעבד הראשי בצריכת חשמל נמוכה לצד ביצועים גבוהים, בדומה למעבד ה-Fusion שנחשף שנה שעברה והושק על גבי מספר מחשבי נטבוקים בעיקר.

המעבד החדש קיבל את שם הקודם “Hondo” ויוצר בליתוגרפיית ייצור של 40 ננו-מטר ויגיע השנה עם צריכת הספק של 4.5W בלבד. הדור השני שיכונה Temash ויגיע בשנה הבאה יאפשר ייצור של-32 ננו-מטר שמעט ישפר את הביצועים וצריכת החשמל. השבבים החדשים מיועדים למחשבי טאבלטים עתידיים מבוססי Windows 8 ולא רק, וגם מחשבי נטבוק ואף מחשבי דסקטופ חלשים. “יש לנו הזדמנות גדולה לפנינו”, אמר רורי ריד, בכיר ב-AMD והוסיף: “העולם השתנה בצורת השימוש שלו במעבדים. זוהי הזדמנות מצוינת בשבילנו לצאת מהחושך ולהוביל את השוק.”

ריד התייחס לכך שאינטל, יריבתה הגדולה הכריזה לאחרונה גם היא על כניסתה לשוק המובייל עם מעבד Atom Z2460 על פלטפורמת Medfield המדוברת. יחד עם זאת גם שיתוף הפעולה בין אינטל לגוגל מבשר ל-AMD כי היא צריכה להתכונן וכי תמיכת מערכת האנדרואיד על פלטפורמת מחשוב x86 הוא כבר דבר בלתי נמנע, כך שאם AMD רוצה להישאר בתחרות, או לכל הפחות להחזיק את הראש מעל המים, היא הייתה חייבת לעשות את הצעד המובן מאליו.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר הזדהות ללא סיסמאות ב-Windows 10

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.