אם בשלוש השנים האחרונות, משתמשי הנטבוק נאלצו להסתפק במעבדים חלשים יחסית עם ביצועים סבירים, נראה שהשנה הקרובה תביא עימה מפנה דרמטי כשחברת AMD תיכנס (שוב) לזירה ותנסה לשבור את מעמדה של אינטל בתחום.

Acer הציגה את מחשב הנטבוק הראשון שיבוסס על פלטפורמת ה-Fusion של AMD המבטיח ביצועים גבוהים עוד יותר ממעבדי ה-Atom. הנטבוק מדגם 522 מסדרת Aspire One הוא מחשב נייד בגודל 10 אינצ’ עם מעבד כפול ליבה AMD C-50 בתדר 1GHz ומכיל את מעבד הגרפי Radeon 6250 התומך ב-DirectX 11, סוג של תחליף ל-Nvidia ION.

גם רזולוציית המסך שוברת את המוסכמות למסך 10 אינצ’ ו-Acer מספקת רזולוציה של 1280×720 (בניגוד ל-1024×600) ובזכות כרטיס הגראפי תוכלו לנצל את המחשב לניגון קבצי HD ולחבר צג חיצוני בחיבור HDMI.

שאר המפרט כולל סוללה 6 תאים ל-6 שעות עבודה, קישוריות WiFi n, דיסק קשיח 500GB, זיכרון 2GB DDR3 מצלמת רשת HD ו-Bluetooth. מחירו של המחשב יעמוד על $450 והחל כבר להימכר במזרח.

פלטפורמת ה-Fusion של AMD בטכנולוגית ייצור של 32nm אמורה להתחרות בכלל מעבדי Intel החל ממעבדי ה-Core iX למחשבים הנייחים והניידים, מעבדי ה-Atom למחשבי הנטבוקים והטאבלטים ואף מעבדי ה-Sandy Bridge הצפויים לצאת בקרוב. מעבדי ה-Fusion, בדומה למעבדי ה-Core iX של אינטל מאחדים את כרטיס הגראפי (התומך ב-DirectX 11) והמעבד בחבילה אחת העובדים בצורה היברידית (או כפי שנקראים – Accelerated Processing Units או APU) ובכך מביאים ביצועים גבוהים עם חיסכון משמעותי בחשמל.

קרא עוד:  מיקרוסופט תערוך אירוע Surface בחודש הבא, תחזור לשוק הטלפונים?

על פי מבחני ביצועים ראשוניים שנערכו, ה-AMD C-50 Ontario הקיים במחשב של Acer מספק עד פי 2 ביצועים ממעבדי הכפול ליבה Atom D525. הוא צורך 9W בלבד (או 18W ללפטופים) ומספק ביצועי גרפיקה גבוהים בצריכת חשמל נמוכה.

האם AMD אכן תצליח לחזור לשוק המעבדים אחרי שנים שבהם לא הצליחה להציג חידושים משמעותיים? אנחנו מעריכים כי אם AMD תספק ביצועים טובים כמו שהיא מבטיחה, זאת לצד מחירים זולים יותר מהמתחרה, יש לה סיכוי לא קטן. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.