אדובי (Adobe) הכריזה כי בסוף שנת 2020 תחדל לחלוטין מפיתוח אקטיבי של פלאש (Flash), התוסף הנפוץ לדפדפנים. החל ממועד זה לא יופצו עדכוני אבטחה נוספים עבור התוסף, ובעקבות זאת הוא צפוי להפסיק לפעול בכל הדפדפנים הפופולריים, ביניהם כרום (Chrome), פיירפוקס (Firefox), אדג׳ (Edge) וספארי (Safari).

כבר היום נתקלים המשתמשים בדפדפנים אלו בהודעות אזהרה בעת כניסתם לאתרים המסתמכים על טכנולוגיית פלאש, אולם כאמור מסוף שנת 2020 אתרים אלו יידרשו לעבור לטכנולוגיות חלופיות, כגון HTML5 או WebGL, או שפשוט יפסיקו לפעול. בהודעתה של אדובי ממליצה החברה למפתחים לאמץ טכנולוגיות פתוחות אלו בהקדם האפשרי, ואף מצהירה על כוונתה להשקיע רבות בשיפורן והנגשתן, לרבות פיתוח כלים שיאפשרו יצירת אנימציות ותכנים אינטראקטיביים ללא צורך בפלאש.

סופה של פלאש כטכנולוגיה דומיננטית ברשת האינטרנט יגיע, אם כן, כמעט 25 שנים לאחר שהוצגה לראשונה. במהלך תקופה זו זכה התוסף לפופולריות רבה, עם מאות אלפי משחקים ואתרים רבים שעשו בו שימוש לצורך אנימציות. יוטיוב (YouTube), אתר שיתוף סרטוני הוידאו הגדול ברשת, הסתמך בשנותיו הראשונות באופן בלעדי על פלאש. בשנים האחרונות החלה דעיכתה של הטכנולוגיה, בעיקר בעקבות החלטתה של אפל שלא לתמוך בו במכשירי האייפון והאייפד מתוצרתה.

חשוב להדגיש, עם זאת, כי עד לסוף שנת 2020 תמשיך אדובי לתמוך בתוסף, לתקן תקלות אבטחה חמורות ואף להבטיח שיוסיף לפעול בגרסאות העדכניות ביותר של הדפדפנים הפופולריים. סופה של טכנולוגיית הפלאש מתקרב, אך לחובבי המשחקים הנוסטלגיים נותר עדיין די זמן ליהנות מהם בטרם ייעלמו.