כבר דיווחנו כאן על שיתוף הפעולה של חברת אדובי (Adobe) עם גוגל (Google) בפיתוח גרסה ייעודית של תוכנת הפוטושופ (Photoshop) עבור דפדפן הכרום (Chrome). זה היה לפני מספר חודשים וכעת אדובי משיקה גרסה ייעודית למשתמשי הדפדפן ומערכת ההפעלה Chrome OS.

הפרויקט אשר מכונה Photoshop Streaming יאפשר למשתמשי הכרום להפעיל את יישום עריכת התמונות המתקדם על גבי הדפדפן, גם אם לא מדובר במחשב בעל חומרה חזקה. העבודה תתבצע דרך הענן כך שהעיבוד בפועל יבוצע על שרת מרוחק ולא על המחשב המקומי, דבר שיאפשר לבצע את שלל המשימות גם הקשות ביותר על גבי מחשבים זולים וחלשים כדוגמת ה-Chromebooks.

הדרישה הבסיסית ואולי היחידה כדי להפעיל את הפוטושופ בענן היא חיבור מהיר לאינטרנט, כאשר לדברי החברה נדרש לכל הפחות קצב העברת נתונים של 1 מגה-בייט לשנייה (8 מגה-ביט) אולם מומלץ לפחות 4 מגה-בייט לשנייה (32 מגה-ביט) ולא ניתן יהיה להפעיל את היישום במצב לא מקוון.

הפוטשופ בענן ירוץ על הגרסה האחרונה (15) ויספק את כל אותן הפונקציות המוכרות מהגרסה השולחנית, כולל קיצורי הדרך במקלדת וההבדלים בממשק יהיו מעטים, אולם נכון לעכשיו פונקציות עיצוב בתלת מימד (3D) לא יהיו אפשריות. ניתן יהיה לאחסן את כל הקבצים בענן עם קישור ישיר ל-Google Drive ו-Dropbox.

נכון לעכשיו Photoshop Streaming אינו זמין לכל אחד אך ניתן לקרוא סקירות ראשוניות עליו ברשת. החברה עובדת כעת על פיילוט למשך מספר חודשים שלאחריהם היא תשיק גרסה מסחרית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.