מערכת ה-Chrome OS של גוגל (Google) קיבלה הערב חיזוק משמעותי מענקית התוכנה Adobe (אדובי), כאשר השיקה גרסה ייעודית לתוכנת העריכה Photoshop (פוטושופ) למערכת ההפעלה שלה.

לגרסת ה-Photoshop למערכת ה-Chrome OS קוראים Project Photoshop Streaming, או “פרויקט הזרמת פוטושופ” כשזה עובד בדיוק כמו שזה נשמע – כלומר במקום התקנה של הגרסה המלאה והכבדה על מחשב המשתמש, תבוצע טעינה הבסיסית דרך המחשב ואילו עיבודי הגרפיקה הכבדים יתבצעו באמצעות מחשב מרוחק בענן אשר ”יזרים" את הנתונים למחשב המשתמש דרך רשת האינטרנט.

בחברה מציינים כי גרסה זו תשולב עם שירותי הרשת של גוגל, וניתן יהיה לשמור קבצים בכונן ה-Google Drive ישירות, ללא צורך להוריד את הקובץ ולהעלותו שוב לענן.

עוברים לענן
Adobe כבר עמוק בתוך הענן, כאשר השיק ב-2012 את ה-Creative Cloud, פלטפורמת המשלבת את מגוון הכלים שלה דרך הרשת ליצירה ושיתוף תכנים חדשים. ה-Photoshop עבור Chrome OS לא שונה, ותהיה כחלק משירותי הענן שלה המיועדים לסטודנטים, מעצבים, עסקים קטנים ועוד בתשלום חודשי של 50 דולר. ה-Photoshop בהזרמה עדיין בגרסת בטא וכי יש צורך לבקש להיות אחד מבודקי הבטא, אולם כרגע האפשרות מוגבלת לחברים בחבילת הענן ותושבי ארה”ב בלבד.

עוד לא ברור כיצד Adobe ממשת את הטכנולוגיה, וייתכן כי היא מבצעת זאת בשיתוף פעולה עם חברות אחרות בתחום הוירטואליזציה. עבור גוגל, זו מקפצה אמנם קטנה, אבל היא בעלת פוטנציאל גדול להגעת יישומים נוספים שאינם זמינים כיום עבור הפלטפורמה שלה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.