תחום המחשוב הלביש תופס תאוצה כאשר חברות רבות משיקות מוצרים לתחום הלביש המאפשרים לנו אין ספור פעולות בניהן, מדידית פעילות הכושר שלנו. אך פעולות אלה ניתנות למדידה גם בצמידים ייעודיים אשר תופסים מקום נכבד בכנס המובייל בברצלונה (MWC 2015). אייסר (Acer) היא אחת החברות שהציגה רצועת כושר משלה, ה-Liquid Leap+ במחיר של 90 דולרים. אנחנו ביקרנו בביתן שלה כדי להתנסות בו מעט.

הצמיד של אייסר, ה-Liquid Leap+ בא ברצועה דקה הניתנת להחלפה וכבר שעונדים אותו בפעם הראשונה ניתן להבחין עד כמה הרצועה קלה מאוד ובקושי מורגשת על היד. לצמיד גם צג מסוג OLED בגודל 1 אינץ’ ברזולוציה של 128×32 פיקסלים. אפשר לומר שאיכות התצוגה די נמוכה בהשוואה למה שראינו מהשעונים החכמים, אך זה נועד בעיקר לחסוך בצריכה מהסוללה.

איתנו בכל מקום

הצמיד מציג לנו בזמן הפעילות את מספר הצעדים שנעשו, המרחק ושריפת קלוריות. בנוסף, הוא יכול להציג לנו התראות שונות מהטלפון אליו הוא מחובר (באמצעות קישורית Bluetooth 4.0) ואף מאפשר לנו לשלוט בנגן המוזיקה של הטלפון. מצד אחד הטקסט המוצג על השעון מאוד נוח לקריאה, אך מצד שני הממשק שלו קצת פחות; התגובה בהחלקת האצבע על המסך מעט איטית, מקש חזור נמצא רק בקצה וצריך לדפדף בין העמודים עד הסוף כדי להגיע עליו. מקש פיזי או מיקום קבוע בתחתית המסך, בדומה לרצועת הכושר של סמסונג ה-Gear Fit, היה יכול להיות נוח הרבה יותר לתפעל אותו, במיוחד כשאר נמצאים בפעילות.

הנתונים שהצמיד אוסף מועברים אל הטלפון החכם באמצעות אפליקציה ייעודית עם ממשק נוח מאוד לשימוש. את האפליקציה ניתן להוריד בשלוש חנויות האפליקציות הגדולות כך שניתן לסנכרן את המכשיר עם הטלפון החכם מופעל באמצעות אנדרואיד, חלונות או iOS. לצמיד סוללה שתחזיק בין 5-7 לימים, תלוי באופן השימוש והוא עמיד למים בתקן IP67, כך שניתן להתקלח איתו ללא שום בעיה ואף לצלול עד לעומק של מטר אחד.

קרא עוד:  סקירה: ADATA HD770G - כונן נייד קשוח לגיימרים

הצמיד יצא לשווקי אירופה, המזרח התיכון ואפריקה במחיר של 90 דולרים, אך בשלב זה לא ידוע עדיין אם יגיע לארץ. צפו בוידאו כאן בהמשך.

אל תפספסו