רק השבוע גם אפל (Apple) וגם שאומי (Xiaomi) חשפו אוזניות נטולות חוטים חדשות, ולכן זה הזמן לעשות קצת סדר. לא חייבים להוציא מאות שקלים לזוג אוזניות רק כדי ליהנות ממוזיקה חופשית מחוטים, ולכן ריכזנו 5 אוזניות שכאלה שלא יקרעו לכם את הכיס.

TWS i12 – התחליף ל-AirPods

כאשר אפל (Apple) הציגה את ה-AirPods, אוזניות ללא חוטים משלה, רבים התאכזבו מהמחיר הגבוה שנדרש בעבורן העומד על כ-800 שקלים. כאן נכנסת לתמונה TWS שהציגה מספר דגמים הנראים זהים כמעט לחלוטין לאלו של אפל, וכך גם נרתיק הנשיאה וחיבור ה-Lightning שדרכו הן נטענות.

דגם ה-i12 האחרון מציע עד ארבע שעות האזנה באמצעות סוללה של 55 מיליאמפר/שעה, כאשר נרתיק הטעינה יטעין אותן במלואן בתוך שעתיים ויספיק לעד שלושה מחזורי טעינה נוספים.

עוד מציעות אוזניות ה-TWS i12 חיבור מהיר עם הוצאתן מהנרתיק, בדומה ל-AirPods, ובלחיצה על חיישן המגע ניתן גם לשלוט בסירי (Siri). כן הן מאפשרות בחירה בין האזנה מאוזניה אחת, או האזנה משתיהן בסטריאו תוך סינון רעשים. בנוסף, הן עמידות בפני מים בתקן IPX6 ומתאימות לשימוש גם במכשירי אנדרואיד (Android).

המחיר: 25-35 דולרים (90-130 שקלים). לרכישה: Gearbest או AliExpress.

Xiaomi Airdots – איכותיות במחיר הוגן

שאומי (Xiaomi) מוכרת בזכות איכות גבוהה לצד מחיר תחרותי. מעמד זה נשמר בעבורה גם בשוק האוזניות נטולות החוטים, עם ה-Xiaomi Airdots. דגם זה מאופיין במראה לבן ובסיסי, גופן מעוגל וקל משקל, 4.2 גרם, וכריות הסיליקון שלהן מציעות אחיזה טובה באוזן וסינון רעשים.

על גוף האוזניה מותקן משטח מגע שמאפשר שליטה על המוזיקה. הסוללה של ה-Airdots מספקות ארבע שעות האזנה, ונרתיק הנשיאה בקיבולת 300 מיליאמפר/שעה יטעין את האוזניות שלוש פעמים נוספות בתוך שעתיים, ובמצטבר יספק 12 שעות האזנה.

המחיר: 45-80 דולרים (190-300 שקלים בהתאם למבצעים). לרכישה: AliExpress או GearBest.

Alfawise Mini – שתיים במחיר של אחד

Alfawise Mini מנסות להתבלט על שאר המוצרים שבתחום, שכן מלבד מחירן הזול יחסית, נרתיק הנשיאה שלהן מסוגל להטעין הן את האוזניות והן את הטלפון נייד. עיצובן כאוזניות In-Ear הנכנסות לאוזן מייעד אותן לשימוש ספורטיבי, וכך גם עמידותן לזיעה.

Alfawise Mini מפיקות שמע Hi-Fi עם באס איכותי וצליל נקי. עוד הן מאפשרות בחירה בין שני מצבי האזנה- מונו (Mono) להתמקדות בסביבה והאזנה למתרחש ברקע, וסטריאו (Stereo) שמנצלת את זוג האוזניות לאיכות שמע מיטבית.

לאוזניות Alfawise Mini זוג סוללות בהספק 45 מיליאמפר/שעה לכל צד, המספיקות לכשעתיים וחצי של האזנה רצופה. לכך מתווסף נרתיק הנשיאה, שמאפשר כ-52 שעות האזנה נוספות במספר מחזורי טעינה, ומשמש כאמור גם כמטען נייד בהספק 1 אמפר ובקיבולת של 2,100 מיליאמפר/שעה.

המחיר: 25-35 דולרים (90-130 שקלים). לרכישה: Geabest

QCY Q29 – אוזניות ליום-יום

אוזניות ה-QCY Q29 נחשבות לבין הקטנות בתחום נטולות החוטים. הן מאוחסנות בנרתיק נשיאה קטן מימדים, וגופן השטוח וקל המשקל, 5.3 גרם, מאפשר את הכנסתן לאוזן בקלות וללא בליטה כלפי חוץ שמאפיין דגמים רבים.

תכונה נוספת של QCY Q29 היא היכולת להשתמש באחת האוזניות כדיבורית, או בשתיהן לקבלת חווית שמע בסטריאו תוך סינון רעשי רקע. מכאן מייעדת QCY את האוזניות לאו דווקא לשימוש ספורטיבי, אלא לשגרת היום וכמו גם לנהיגה.

נרתיק הנשיאה של ה-QCY Q29 מציע 220 מיליאמפר/שעה שיטעינו את סוללת ה-45 מיליאמפר/שעה שמצויה בכל אחת מהאוזניות, בתוך פחות משעה. הסוללה המובנית מספקת כ-3-4 שעות האזנה רצופה, ובמצטבר הן מאפשרות עד כ-12 שעות של מוזיקה נטולת חוטים.

המחיר: 25-35 דולרים (90-130 שקלים). לרכישה: GearBest או Banggood.

Xiaomi AirDots Pro – סטייל AirPods

האוזניות Xiaomi Airdots Pro ללא החוטים מזכירות במראה את ה-AirPods. בשונה מהאוזניות שהוצגו עד כה, אלו של שאומי נטענות דרך חיבור Type-C, לעומת Micro-USB, שנמצא בנרתיק הנשיאה ומוסיף 10 שעות האזנה לארבע השעות שמספקות האוזניות. עוד יש תמיכה בהטענה מהירה, כך ש-10 דקות יספקו 70 דקות של האזנה.

עוד מציעות ה-Xiaomi Airdots Pro תמיכה במסייעת קולית, וחיישן אינפרה-אדום שמותקן בהן ישהה את המוזיקה כשהן מוסרות מהאוזניים. כן הן מאופיינות בעמידות למים בתקן IPX4, ובמיקרופון איכותי שמאפשר ביצוע שיחות תוך סינון רעשי רקע אקטיבי.

מחיר: 80-120 דולר (300-430 שקלים). לרכישה: Banggood או AliExpress.

גילוי נאות