אפל (Apple) הצטרפה גם היא לתחום האוזניות ללא חוטים עם AirPods, אותן הציגה עם ההכרזה על זוג מכשירי ה-iPhone 7. בעוד ששאר האוזניות המתחרות מתמקדות בספורט וכושר, ה-AirPods מיועדות לכלל המשתמשים. מה חשבנו עליהן? בביקורת המלאה.

לא היינו מסתובבים איתן בפומבי

אוזניות ה-AirPods הן אוזניות מסוג In Ear. כלומר, יושבות בתוך האוזן עצמה. העיצוב שלהן… איך לומר? לא מחמיא במיוחד. כשהסתובבנו איתן, הסביבה לא הגיבה באופן חיובי והשתעשעו על חשבוננו שכן המראה שלהן הוא כמו "אוזניה חתוכה". האוזניות מעוצבות ממש בדומה לאוזניות EarPods של אפל הרגילות רק ללא חוט המקשר ביניהן, כאילו משהו חסר. נדמה כי אפל, שיודעת דבר או שניים בעיצוב, לא ממש הקדישה מחשבה רבה למראה שלהן באוזן, דבר שהפך אותן ללעג בעיני רבים.

חסרון נוסף הוא בגודלן של AirPods. הן לא מגיעות עם מתאמי סיליקון, כך שבעוד שהן מתאימות לרוב המשתמשים, לבעלי אוזניים קטנות או גדולות מדי הן לא יישבו טוב ועלולות ליפול מהאוזן הראשונה. כמו כן האוזניות קלות מאוד ומרגישות נוח מאוד באוזן גם לאחר זמן שימוש ממושך.

תמונה: cc Dave Doe

ה-AirPods פועלות בטכנולוגיית Bluetooth, כך שהן יכולות לפעול במכשירי האנדרואיד או במכשירי iOS, אם כי לאחרון יתרונות שבעלי האנדרואיד לא יוכלו לנצל כדוגמת חיישן ה-W1 שיודע להסתנכרן בענן עם יתר מוצרי החברה. כדי להתחבר אליהן בפעם הראשונה במערכת iOS, מספיק רק לפתוח את הנרתיק המגנטי, ללחוץ על Connect במכשיר האייפון שברשותנו שיזהה מיד את האוזניות. פשוט וקל.

קרא עוד:  אפל: מעוניינים לשמור על זמן הסוללה? תפסיקו לסגור אפליקציות

ניתן כאמור לחבר האוזניות גם למוצרים אחרים שאינם מוצרי אפל כמו מכשירים מבוססי אנדרואיד, טלוויזיות חכמות ומזרימי מדיה, אולם חלק מהתכונות שלהן לא יפעל. למכשירים אלו, קיים כפתור בגב האוזניות שניתן לקשר אותן בדיוק כמו כל אוזניות בלוטות' רגילות.

AirPods מסוגלות לפעול עד 4 שעות ברציפות בעת האזנה למוזיקה, שזה לא מספיק למי שמעוניין להשתמש בהן יום שלם. כדי להתגבר על הבעיה, אפל מספקת איתן נרתיק, שגם מטעין את הסוללה כשאלו אינן בשימוש ומספק עוד 4 הטענות נוספות. לנרתיק הטעינה חיבור Lightning, ולדברי אפל, 15 דקות הטענה מספיקות לכ-4 שעות האזנה למוזיקה.

תמונה: cc Maurizio Pesce

קלות לתפעול אבל לא לספורט

בבדיקה שלנו, אוזניות AirPods מצליחות לספק איכות קול מצוינת. הצלילים ברורים וחדים וגם כאשר הגברנו עד לעוצמה הגבוהה ביותר לא שמענו צרידות או הדים שנשמעים מדי פעם כשמדובר באוזניות זולות ולא איכותיות. גם האטימה שהאוזניות מספקות משובחת למדי, כך שבהחלט ניתן להאזין למוזיקה ברחוב.

מאוד אהבנו שהאוזניות מזהות מתי הן בתוך האוזן ומתי הן בחוץ. הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בעת האזנה למוזיקה. כך, כשהוצאנו את האוזניות מהאוזניים, המוזיקה הפסיקה באופן אוטומטי וחזרה להתנגן כשענדנו אותן חזרה. גם בעת שיחה הסאונד עבר מיד עם ענידתן ונותב חזרה לרמקול באייפון עם הורדתן.

בניגוד ל-Elite Sport של חברת ג'אברה (Jabra) או Gear IconX של סמסונג (Samsung), אוזניות AirPods לא מתאימות לחובבי הספורט. כראייה לכך, התנוחה שבה הן יושבות בתוך האוזן לא תספיק קרוב לוודאי לריצה או לפעילויות ספורטיביות אחרות וסביר שהן יפלו מהאוזן תוך כדי האימון. מלבד זאת, הן לא כל חסינות נגד מים, לפחות לא באופן מוצהר, כך שזיעה שתחדור לתוכן עלול לגרום להשבתן.

קרא עוד:  כל הטלפונים נראים אותו הדבר? תראו איך הם נראו בעבר

https://www.youtube.com/watch?v=RdtHX15sXiU

מבחינת המוצר ואופן השימוש האוזניות מציגות באופן ברור את הפילוסופיה שעומדת מאחורי מוצרי החברה – בעיקר כשמדובר בנוחות השימוש. לעומת זאת, לאוזניות עצמן קיים חסרון מובהק והוא העדר השליטה בעוצמת השמע או לענות לשיחה נכנסת – דבר בסיסי שוודאי היינו מצפים בטח כשמדובר באוזניות בסכום לא זול שכזה. אמנם בעלי Apple Watch כן יוכלו לשלוט בפונקציות הללו, אבל זה וודאי לא פתרון וחבל שכך.

אפל כן הוסיפה פונקציה אחת ב-AirPods לבחירת המשתמש: להפעיל את העוזרת האישית או לנגן מוזיקה באופן אקראי. כך או כך, שתי הפעולות האלו ניתנות באמצעות הקשה כפולה על האוזניות ועלינו לבחור בהגדרות הבלוטות' שבמכשיר אלו מהפעולות ברצונו שתקרה. בנוסף אנו יכולים לשלוט דרך הגדרות הבלוטות' מי מהאוזניות תפעל בזמן שיחה.

השורה התחתונה

אוזניות ה-AirPods  אינו מוצר זול במיוחד בהשוואה לאוזניות איכותיות אחרות והאם הן מתאימות לכם זו כבר שאלה כמה אתם חובבי אפל. המאמצים המוקדמים וודאי לא יוותרו עליהן שכן הן ממשיכות את הקו העיצובי של החברה ואביזר משלים במיוחד לחובבי המוזיקה. לעומת זאת, אם אתם ספורטאים שנוהגים לעשות פעילויות ספורטיביות ומחפשים אוזניות ייעודיות – היינו ממליצים על הפתרונות האחרים.

AirPods נמכרות בארה"ב במחיר של 159 דולר, כשהמחיר בארץ מטפס כבר ל-800 שקל ברשת איידיגיטל ו-719 באייסטור.