מיקרוסופט הודיעה היום כי מערכת ה-Windows 8 אשר הושקה לפני כ-15 חודשים הצליחה למכור יותר מ-200 מיליון רישיונות. הנתון, המעט מעודד מבחינתה מגיע לאחר שבחודש מאי האחרון היא רשמה מכירות של 100 מיליון יחידות.

לשם השוואה, Windows 7 מכרה בשנה הראשונה שלה 240 מיליון יחידות, מדובר בהפרש ניכר המעיד על האימוץ האיטי של המערכת, גם לאחר שמיקרוסופט השיקה את עדכון Windows 8.1 המטפל במספר בעיות ובראשם חוסר כפתור ההתחל. גם מכירות נמוכות יחסית של טאבלטים מבוססי Windows 8 והאטה בשוק המחשבים העולמי גרמו לירידה בהיקף המכירות.

מעט באיחור, אבל במיקרוסופט מתכננים להוציא עדכון גדול נוסף למערכת, אשר ישפר את ממשק האריחים ויותאם טוב יותר גם למחשבים השולחניים ולא רק למסכי מגע, אולם בזמן שגוגל נושפת להם בעורף, נראה כי שוק המחשבים השולחני לא יחזור למה שהיה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • ארכיטקט מערכות תוכנה

  כנראה שיש פה הרבה ילדים עם דאה קדומה, מן שאומר שזאת מערכת הפעלה גרועה שינסה לעבוד עם אבונטו או כל מערכת שולחנית חודש, לא יותר מי זה. מיקרוספט מתמחים בשולחן עבודה ויודעים בדיוק מה צריך להיות שם ואיך זה צריך לעבוד, זה שהם חברה יצרתית וניסו לקדם קונספט מקדם זה לא אומר שהם כושלים,
  מיקרוספוט היא חברת תוכנה מתקדמת ביותר יש להם היום את כלי הפיתוח המתקדמים ביותר, שנות אור מכל פלטמורמת פיתוח שאני מכיר

  • בולי

   תעבוד עם מאבריקס זה שמיים וארץ..

 • עידן

  למה אתם חושבים שווינדוס 8 גרוע? זה שהמערכת עשתה שינוי ענק ומיקרוסופט התמקדה יותר בפיתוח המערכת ללפטופים וטאבלטים זה לא אומר שהמערכת לא טובה למחשבים נייחים. אני משתמש במערכת הזו כבר שנה במחשב נייח ואין רגע שאני מצטער עליו בשימוש במערכת. היא לא נהיית איטית בכלל. אז לכל מי שאומר שזו מערכת גרועה – תנסו להשתמש בה

 • zero

  די מתי אנשים יבינו שווינדוס זה לא מערכת טובה ואפילו גרועה

  • עומר

   איזו מערכת טובה יש היום ?

 • linux

  וינדוס לעולם לא היה טוב אבל וינדוס 8 ממש ממש משש גרוע

 • קובי

  המערכת הפעלה הכי גרועה שיש! חייבים להפציץ בווינדוס 9 ולהעיף את האריכים האלה

  • יוסי כהן

   אחרי שתפציץ בעברית שלך… זה אריחים לא אריכים(מוזר איך טעית, אפילו תיבת הטקסט הזו אומרת לי שזה טעות ומציעה לתקן). אין שום בעיה עם ממשק האריחים הזה הבעיה היחידה היא שהם לא חשבו על השימוש בו בעכבר מההתחלה, עם המקלדת הוא פועל סבבה.
   החיסרון היחיד כיום בממשק הזה הוא הלחצן ימני שלו שפותח באר מוזר למטה במקום איזה תפריט או אפילו פאי מסביב\ליד הסמן.(יסודר בגרסא הבאה)
   מתי פעם אחרונה השתמשת בXP(טובה לזמנה כיום היא זבל…) שאתה אומר שזו הכי גרועה?
   בינתיים זו גרסאת הווינדוס הכי יעילה והכי נוחה שקיימת אז אין לי מושג על מה אתה מדבר.
   לא אוהב את האריחים? אל תשתמש בהם…
   חסר תפריט ההתחל? מה עשית איתו חיפוש? הוא עדיין שם.
   השתמשת בהתחל בתור מועדפים לתוכניות שלך? המסך התחל עושה זאת הרבה יותר טוב.(אתה אפילו יכול לסדר לקטלג ולהזיז הרבה אריחים ביחד!).
   תפריט התוכניות חסר? אני בטוח שתפריט התוכניות החדש הרבה יותר מסודר ויותר טוב ויענה על כל דרישה שתרצה ממנו.
   לא יכול לסגור תוכניות מטרו? לא צריך לסגור אותן…
   אין כפתור התחל(8.1 יש)? יש לך במקלדת.
   הווינדוס מהיר מדיי? תסתדר…
   הווינדוס איטי מדיי? תחליף מחשב או שתשיג SSD.
   קיצר אני נהנה מהמערכת ואין לי הרבה טענות נגדה.

   • נתי

    צודק בכל מילה.
    חוץ מהפס המטופש ההוא, אין שום בעיה עם העכבר. המערכת מהירה ויציבה. תפרטי ההתחל המקורי היה מחסן עמוס וצפוף. טוב מאוד שהוא לא יחזור.

   • בולי

    כמובן שהוא דיבר על המערכת ביחס למערכות היום או האחרונות שיש.. אי אפשר להשוות את XP שהייתה מערכת מעולה בזמנה לווינדוס 8 של היום.

    לגבי מה שכתבת
    1.החיפוש תופס את כל המסך.. כמובן שבווינדוס 7 זה היה נוח בצד והיית יכול לראות כמה דברים במקביל.
    2.גם התצוגה של החיפוש על הפנים.
    3.ברור שאתה צריך לסגור את התוכנות של המטרו.. למה נראה לך שלא ?
    4.יש הרבה אנשים שלא מצליחים להסתדר בלי התחל.. זאת אחת הסיבות שאני לא נותן להורים שלי ווינדוס 8.. נראה לך שהם רוצים ללמוד מחדש עוד פעם איך להסתגל לדברים ?

    אני אישית שם לב בהבדלי תפוקה שלי עם ווינדוס 8 מול ווינדוס 7 וזה אומר לי הכל.. ולא אני לא משתמש בסיסי.

    מיקרוסופט מכרה מעל 200 מיליון רשיונות. היום עם כל מחשב חדש (כמעט וזה בגלל הסיבה שכולנו יודעים) מגיע רישיון לווינדוס 8.. כמה אנשים עברו בדרך ל 7 ? כנראה לא מעט. המספר הזה לא אומר הרבה.