גוגל וחברת VMware, מפתחת פתרונות וירטואליזציה הכריזו במשותף כי הם יאחדו כוחות כדי להביא יישומי Windows עבור מחשבי הכרומבוק (Chromebooks) אשר פועלים על מערכת ההפעלה Chrome OS של גוגל.

תחילה, גוגל מייעדת את האפשרות החדשה להרצת יישומים בסביבה בטוחה ומאובטחת בשירותי ענן:“יישומי ענן מאפשרים גמישות, יכולת גדילה ואבטחה חזקה המאפשרת לגשת לסביבת העבודה שלנו בכל מקום ובכל זמן, אך רבים מהלקוחות שלנו משתמשים ביישומי Windows מסורתיים.” נכתב בהודעה. “שירות ה-DaaS (ר”ת Desktop as a Service) יסייע לגשר על הפער בין הענן לשולחן העבודה המסורתי על ידי הרצה של יישומים מוכרים דרך הענן ויאפשר לגשת ולהפעילם באופן דומה על הכרומבוק”.

במילים פשוטות, גוגל מאוד מעוניינת להיכנס עם מחשבי הכרומבוק לשוק העסקי, אולם מיקרוסופט שולטת שם ביד רמה ורוב היישומים הן של מיקרוסופט והן של המערכות הארגוניות מבוססות Windows ומשתמשות בסביבה מאובטחת. שיתוף הפעולה שלה עם VMware יספק למשתמשים את היכולת לגשת לשירותים ויישומים מבוססים Windows מחוץ לארגון על ידי התחברות מרחוק לענן בצורה מאובטחת ונגישה.

המהלך של גוגל אינו מפתיע ומצטרף לשורת שינויים שהיא עורכת במטרה לפנות לשוק העסקי (Enterprise), שם מיקרוסופט עדיין חזקה משמעותית משאר החברות בשוק, אולם הכישלון המסוים של Windows 8 והעובדה כי רבים מתקשים להיפרד מ-Windows 7 ואף Windows XP, יוצרת הזדמנות לגוגל להיכנס לשוק עם פתרונות ענן חדשניים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.