במיקרוסופט עדיין לא פרסמו בדבר העדכון הגדול הבא למערכת ה-Windows 8.1 המכונה גם Update 1, אבל ברשת ללא ממתינים ואחרי שדלפו פרטים רבים על העדכון בתחילת השבוע, כעת הגיע גם הגרסה המלאה להורדה.

כפי שכבר כתבנו, אחד השינויים הבולטים בממשק האריחים מאפשר לבצע לחיצה ימנית על אריח של אפליקציה ולבחור אחת מכמה פעולות, כולל שינוי גודל, וכולל הוצאה מהתצוגה. כמו כן ניתן להבחין בשורת המשימות שנשארת ולא נעלמת בזמן שימוש בתפריט האריחים הראשי שמאפשר לבצע ישירות ממנו, בלי צורך לפתוח את התפריט הצדדי, פעולות כמו כיבוי, החלפת משתמש וחיפוש. מדובר בהנגשת סביבת העבודה הזו למשתמשי מקלדת ועכבר שהמחשבים שלהם אינם מצוידים במסכי מגע.

ממשק השליטה וההגדרות של מערכת ההפעלה כולל כעת גם קישור ישיר ללוח הבקרה של המחשב, אחד הדברים שהיו ממש חסרים גם בעקבות העדכון לחלונות 8.1. כמו כן יהיה יותר קל לפתוח, למזער ולהגדיל יישומים, ואף לחלק את המסך בין כמה יישומים, בעזרת העכבר.

כפתור ההתחל לא חוזר למעשה לתפקודו המקורי, אבל הוא כן שם כפי שכבר ראינו ב-Windows 8.1, תיקון קל אך חשוב.

את העדכון ניתן להוריד לבעלי Windows 8.1 בלבד, אולם יש לשים לב כי לא מדובר בשחרור רשמי וההתקנה על אחריותכם הבלעדיות. להורדה: 32 ביט / 64 ביט. יש לעקוב אחר ההוראות כאן.

עדכון: ההורדה הוסרה, אבל יש הכרזה רשמית.

צילומים: רהב רוזנברג