לאחר שמועות רבות כי חברת סמסונג (Samsung) תחלץ לעזרתה של קוואלקום (Qualcomm) בעקבות בעיות ההתחממות של השבב מתוצרתה, הודיעה היום החברה באופן רשמי כי תחל בתהליך הייצור של שבבי Snapdragon 820 על בסיס ליתוגרפיית ייצור 14 ננומטר FinFet עבור חברת קוואלקום והציפייה כי מכשירים ראשונים יושקו ברבעון הנוכחי.

טכנולוגיית FinFat משתמשת בטרנזיסטורים בשיטת מבנה תלת מימדית, דבר המסייע להוריד את צריכת החשמל לצד עלייה בביצועים וההערכות הן שמדובר על חיסכון של כ-15 אחוזים מאספקת הכוח הנדרש. סמסונג סירבה להגיב לשאלה האם זה אומר שמערכת-על-שבב Snapdragon 820 תשולב במכשירי ה-Galaxy S7 החדשים שלה כפי שהשמועות טענו, אך גורמים מעריכים כי על מנת להתחרות טוב יותר באפל (Apple), החברה ככל הנראה תבחר לעשות כך.

בשנה שעברה בחרה סמסונג לוותר על שימוש בשבב Snapdragon 810 עבור מכשירי ה-Galaxy S6 וה-S6 Edge, ובחרה להשתמש בבבי Exynos שייצרה בעצמה, ככל הנראה כדי למנוע תלונות של התחממות יתר במכשיריה. כעת, שמחה חברת קוואלקום לקבל בחזרה את אחד הלקוחות הכי גדולים שלה.

"ההחלטה שלנו בבחירת טכנולוגיית יצור המעבדים היא בהתאם ליכולת של החברה לעמוד בסטנדרטים ובדרישות שלנו לביצועים, יעילות ותשואה," אמר דובר קוואלקום, אם כי לא נתפלא כי חלק מהבחירות נעשו בשל ההפסדים הרבים שראתה החברה בשוק המובייל בשנה שעברה והרצון להתחזק באופן משמעותי השנה.