סוללה התלקחה בגלקסי נוט 7

למרות שסמסונג (Samsung) כבר הודיעה על תוכנית החזרה (Recall) למכשירי Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7), וזאת בשל בעיית הסוללה שיכולה להם להתלקח ולהתפוצץ, הסיפור מסרב לגווע, והוא אף מחמיר. כעת מדווח כי סמסונג תנקוט אמצעים כנגד אלו אשר יחליטו שלא להחזיר את המכשירים.

כתשובה שסופקה לשאלה שהועלתה בעמוד שאלות ותשובות בנוגע להמשך שימוש ב-Note 7, נאמר כי החברה ממליצה לכבות את המכשיר ולהשתמש בתכנית ההחלפה שהיא מציעה על מנת לקבל מכשיר חדש לצד פיצויים. במקרה ובו משתמש לא יעשה זאת, על פי הדיווחים, סמסונג עלולה להשבית את המכשיר שלו. מרחוק תאריך היעד הינו ה-30 בספטמבר.

בינתיים החברה ממליצה שלא להשתמש בטלפון, ואף לכבות את המכשיר לחלוטין. פנייה דומה הגיעה גם מצידה של ועדת הבטיחות הפדרלית למוצרים צרכניים (CPSC) שגם הודיעה שלא כדאי להטעין את המכשירים.

איך מזהים סוללה פגומה, ומה צריכים לעשות

אבל לא כל מכשירי ו/או סוללות ה-Note 7 פגומים. על מנת לזהות האם ברשותכם Galaxy Note 7 פגום יש להסתכל על מדבקת הברקוד שעל גבי אריזת המכשיר המקורית, ולוודא כי קיימת אות S גדולה בצבע כחול. בנוסף, יש לבדוק כי ישנו ריבוע קטן בצבע שחור לצד סימון צבע המכשיר. האות S מסמלת כי המכשיר בטוח לשימוש ואינו כולל את הסוללה הבעייתית.

במידה ולא קיימת אריזה למכשיר, יש עוד דרך לזהות האם המכשיר מסוכן: להמתין ל-13 בספטמבר כאשר סמסונג תפיץ רשימת מספרי IMEI שדרכה יהיה ניתן לחפש את מספר המכשיר ולזהות האם הוא בקבוצת הסיכון. מעבר לכל זאת, סמסונג פתחה מוקד טלפוני לסיוע בנושא.

אם וכאשר מדובר על מכשיר פגום- סמסונג פתחה תכנית מיוחדת להחזרת המכשירים שנקראת Galaxy Note 7 Exchange Program והיא מאפשרת לקבל מכשיר חליפי חדש, וזאת לצד פיצויים כמו כרטיס מתנה בסך 25 דולר, גרסה חדשה של ה-Galaxy Gear VR וחבילה נוספת אשר שולמה מראש לצורך שליחת המכשיר הפגום.

 • 55rr

  רק לנו בישראל אין בעיה עם NOTE 7
  כי לא מוכרים עדיין ( חחחחחחחחחחחחחחחחח )

 • גלקסי S7

  מקודם lg עכשיו סמסונג. מה נישאר עוד ליקנות?!

  • Roy

   פיקסל ואייפון.

   • גלקסי S7

    וואם פלוס

 • Yoav Marder

  זאת הסיבה שבגללה LG Electronic Israel תמיד יהיו פחות טובים מכל השאר… ה-LG G4 אמנם לא נקנה על ידי המשווק המורשה, אך כמו אצל המשווק הוחלף לוח האם, מה שגורם למכשיר להתחמם ובגדול הוא מכשיר שמגיב פחות טוב ממה שהגיב בעבר. לעומתם ת samsung עושים ריקול למכשיר אל סמסונג, אני מניח שהרבה לקוחות יחזרו בעתיד למרות התקלה. מקווה שאל LG, לא

  • אל תשכח שסמסונג גם נותנים לך פיצויים 🙂

   • Yoav Marder

    עולם אחר

  • Roy

   לפחות התקלות של LG לא יכולות להרוג אנשים או אפילו רק לגרום נזק לרכוש.

   • Yoav Marder

    זה נכון..אבל גם סמסונג עושה הכל כדי שזה לא יקרה…לעומתה, אל ג'י לא עשו כלום בנוגע לתקלה שלהם. אל ג'י היא חברה פשוט פח

   • אבל התקלות של LG יגרמו לך לתסכול רב.
    בתור אחד עם חבר שהטלפון שלו מת, אותו חבר שלח לתיקון ולקח הרבה זמן עד שתיקנו ובנתיים הוא היה עם טלפון ישן מאוד…
    הוא ממש התבאס, לפחות בסמסונג דואגים שזה לא יקרה לכל המשתמשים ויהיה רק כמה מקרים ספציפים, היא עושה הכל כדי שזה לא יקרה, ריקול, הפצת מספרי IMEI, מוקד טלפוני וכו'… לא זכור לי שLG עשתה כזה דבר בגלל התקלה, עובדה שזה המשיך לקרות.

   • 55rr

    לא מדוייק
    LG ותוכנת המפות של גוגל מלאים בבגים ולופים
    ובישראל בקלות יכול להכניס אותך "לרשות הפלסטינית "

 • galaxy note 7

  זה שסמסונג יכולים להשבית את הטלפון מרחוק חמור יותר

  • רון וייצמן

   מה חמור בזה? כל מכשיר שיצא מהמפעל רשום במערכת שלה. תחבר את המכשיר לתוכנה במחשב ותראה איך התוכנ מזהה את המספר הסידורי במכשיר ויודעת להתאים לו את המערכת המתאימה לעדכון. ככה גם זה באפל וכל חברה אחרת. סמסונג תשלח למכשירים הפגומים תוכנה ללא אפשרות בחירה למשתמש שתשבית את המכשיר

  • Eldar Value

   אה מה אתה אומר ?
   ואפל החברה שאתה כנראה חובב לא יכולה להשתלט לך על האייפון בכל רגע נתון?
   על המצלמה, המיקרופון, הקבצים (תמונות, סרטונים וכו'), המיקום

   אתה חושב שאפל לא יכולים להשבית לך את המכשיר ?

   אפל וסמסונג יכולים להשבית את המכשיר בשיטה של ה Anti Theft.
   בהשבתה הם מגדירים חשבון שלהם כדי שלא תוכל לפתוח אותו שוב.

   מה חמור פה? אני אגיד לך.
   חמור פה שאתה מגיב תגובות סתמיות ומטעה משתמשים בחוסר ידע ובלי לחשוב.

  • 55rr

   מה חמור ?
   ששומרים על חייך ?
   יש להם מספרים סידוריים