מכשיר הדגל החדש של סמסונג, ה'גלקסי אס-4' (Galaxy S4) הוכרז באולם המוזיקה 'רדיו סיטי' אשר ממוקם במרכז רוקפלר בניו-יורק, ביתם של המופעים. ההצגה של המכשיר הייתה הצגה במלוא מובן המילה, דבר שהוא קצת בלתי שגרתי עבור השקה של מכשיר ובמקום הרצאה על הטכנולוגיות והמפרט שכולל המכשיר החדש החליטו בסמסונג להעלות מופע בסגנון 'ברודווי' בו המחיזו לנוכחים באולם המפואר כיצד מכשיר החדש של סמסונג משתלב בחייהם האישיים. אז אחרי שקראנו על ההכרזה, ראינו את כל האביזרים החדשים וקראנו קצת ביקורות, הגיע העת לעשות סדר בפיצ'רים החדשים.

Dual Camera, לצלם ולהצטלם
מכשיר הגלקסי אס-4 כולל אפשרות צילום חדש בשם צילום-כפול, אשר נעזרת בזוג המצלמות של המכשיר – המצלמה הקדמית והאחורית מסוגלות לצלם בו-זמנית כך שגם הצלם הופך להיות חלק מהתמונה ואת התמונה של הצלם ניתן להדביק על התמונה הראשית וניתן לבחור במגוון מסגרות: לב, בול, חצי מסך, עיגול וכו', בנוסף ניתן גם לשלוט על גודל ומיקום התמונה הנוספת.

מצב צילום חדש נוסף הוא ה'צילום + סאונד' המאפשר לצלם תמונת 'סטילס' ולהצמיד להם ברכה קולית באורך של 5 שניות, כך נוכל לצלם גלויה קולית מעניית ואטרקטיבית ובמקול לשלוח לסבתא תמונה משעממת עם ברכה כתובה, ניתן למסור לסבתא הקדשה אישית בקולכם.

Drama Shot ו-Eraser, הרבה יותר מצילום מתפרץ
בנוסף, מצלמת 13 מגה-פיקסל של מכשיר הגלקסי מסוגלת לצלם כ-100 תמונות ב-4 שניות,, מה שמאפשר יכולות עריכה חכמות כמו: צילום דרמה – היכולת לעשות קולאז' מאוסף התמונות לתוצאה, וובכן, דרמתית במיוחד. עוד אפשרות מעניינת היא להשתמש באוסף התמונות על-מנת להסיר אנשים לא רצויים מתוך התמונה.

Story Album
את התמונות שמצלמים באמצעות המצלמה המתקדמת ניתן לסדר באלבום ווירטואלי בשם 'סטורי אלבום' (Story Album), אבל הטוויסט הוא שניתן להפוך את האלבום לאמיתי לגמרי וזאת באמצעות שירות הדפסת אלבומים של חברות צד שלישי, כרגע נראה כי השירות יושק תחילה בארצות הברית בלבד ובהמשך יגיע למדינות נוספות.

Home Sync, ענן פרטי-ביתי
את כל התמונות שצילמנו במצבי הצילום החדשניים הללו ניתן לסנכרן אל מכשיר ה'הום סינק' של החברה – מעיין שרת מדיה אישי ומזרים-מדיה המחובר לטלוויזיה בבית וכולל כונן קשיח בנפח 1TB, אליו ניתן לסנכרן תמונות, סרטונים מוזיקה ועוד שלל תכנים. את התכנים שהועלו לענן האישי ניתן לשתף בין בני המשפחה והמשתמשים הנוספים בשירות. עוד על המוצר, בפוסט ההכרזה.

לגעת בלי לגעת
airview2מכשיר ה'גלקסי נוט 2' (Galaxy Note II) הציג אפשרות שליטה חדשה, במקום לגעת במסך ניתן להציג מידע נוסף על-ידי ריחוף מעל המסך באמצעות עט החרט, כך לדוגמא ניתן לצפות בתוכן של אלבום בגלריית התמונות גם מבלי להיכנס לתוכו, או להציג סיכום מורחב של הודעות גם מבלי לפתוח אותן. ה'גלקסי אס 4' מציע את אותה אפשרות רק שהפעם אין צורך להשתמש בעט חרט, המסך של המכשיר כה רגיש עד שהוא מגלה את מיקום האצבע מעל למסך גם כאשר לא נוגעים בו.

כמו-כן מציעה החברה אפשרות דפדוף וגלילה חדשות, מחוות האוויר (Air Gesture) מאפשרות לדפדפף בין תמונות או בין דפי רשת מבלי על-ידי העברת היד מצד לצד מעל למסך. הדבר אידיאלי במיוחד במצבים בהם לא רוצים לגעת במסך המכשיר, לדוגמא: כאשר קוראים מתכון והידיים מלוכלכות. וגם את יכולת הגלילה החכמה (Smart Scroll) אשר מאפשרת לגלול מעלה ומטה על-ידי הטייה של המכשיר.

לצד כל אלה הוצגה גם יכולת השעייה חכמה (Smart Pause) שמבטיחה שכאשר צפים בווידאו המשתמש לא יפספס אף רגע – באמצעות המצלמה הקדמית המכשיר מזהה מתי המשתמש מביט על המסך, כאשר המבט מוסט ממסך המכשיר הווידאו עוצר עד וכאשר המשתמש חוזר להביט על הצג.

S-Translator, הדג בבל של סמסונג
samsung-galaxy-s4-translateסמסונג מיתגה את ה'גלקסי אס-4' כ'שותף לחיים', וככזה היא מעוניינת שהוא יהיה שימושי בחיי היום-יום, לכן אין זה מפתיע שהיא כללה בתוכו יישום תרגום סימולטני אשר בדומה לשירות התרגום של גוגל, הוא יודע לקבל קלט במגוון דרכים: הקלדה, הקלטה קולית או צילום. שירות התרגום של סמסונג מאפשר למטיילים להקריא בשפתם משפט או שאלה ולהשמיע אותו לתושבי המקום בשפה שלהם. S Translator בניגוד ליישום התרגום של גוגל מוטמע ברמת המערכת והיישומים המובנים של סמסונג כך שביישום הדוא"ל או ההודעות המובנה ניתן לתרגם מיילים שהגיעו בשפה זרה באופן מיידי.

מקלדת בהחלקה
נראה כי בסמסונג לא רצו להשאיר אף אפשרות כפי שהייתה וגם המקלדת השתדרגה וכעת היא תומכת בהקלה באמצעות החלקה של האצבע מאות לאות במקום לחיצה. הדבר מאפשר "הקלדה" מהירה יותר ויש שיאמרו גם נוחה יותר. בסמסונג החליטו במקום להסתפק מקלדת שגוגל הוסיפה לגרסת ג'לי בין לרכוש רישיון למקלדת צד-שלישי בשם 'סוויפט-קי' (Swiftkey) הפופולרית. למרות שהאפשרות לא הוצגה באירוע ההכרזה על ה'גלקסי אס-4' מאשר מנכ"ל סוויפט-קי את שיתוף הפעולה בין החברות.

Adaptive Display
על הנייר המסך של ה'גלקסי אס-4' אמור להיות מרשים עם מסך בגודל 5-אינצ' ברזלוציית Full-HD, הוא אמור להיות חד במיוחד, אך סמסונג לא הסתפקה רק בנתונים הפיזיים של המסך ואף הכניסה שיפורי תוכנה על-מנת לתת את התמונה הטובה ביותר בהתאם לאופן הצפייה במכשיר, כך שאם צופים בסרט או קוראים ספר אלקטרוני המכשיר יכוון באופן אוטומטי את הבהירות ורווית הצבעים של המסך לחוויה אופטימלית.

S-Voice Drive
את שירות העוזרת הקולית של סמסונג פגשנו כבר בשנה שעברה, מדובר היה בתשובה של סמסונג ל'סירי' (Siri) העוזרת האישית של אפל. בגרסה החדשה סמסונג הרחיבה את היכולות של מנגנון ההפעלה הקולי וכעת הוא כולל מצב ייעודי לנהיגה, המאפשר לבצע פעולות קוליות תוך כדי נהיגה – הקראת הודעות, קביעת פגישות ותזכורות וכל זאת מבלי לצאת מתוכנת הניווט המובנית במכשיר.

Group Play
ב'גלקסי אס-3' הציגה סמסונג את האפשרות לחלוק קבצי תמונה באמצעות תקן אלחוטי שנקרא Wi-Fi Direct, כך ניתן להעביר קבצים באמצעות תקשורת ה-WiFi ובמהירות שיא. ב'אס-4' נראה שסמסונג מרחיבה את האפשרות המדוברת והיא אינה מוגבלת רק לשליחה של תמונות או קבצים. השירות החדש שנקרא 'גרופ פליי' (Group Play) מאפשר לשחק משחקים מרובי-משתתפים, לחלוק תמונות ואף לנגן מוזיקה בו-זמנית עד 8 מכשירים. 'גרופ פליי' אינו דורש חיבור לרשת ומשתמש בתקשורת ה-Wi-Fi בין המכשירים.

S-Health

7FQTjAp

בסמסונג מעוניינים להופך את מכשיר הטלפון למכשיר המאפשר לעקוב אחר הבריאות והכושר הספורטיבי של האוחז אותו בעזרת שלל חיישנים חדשים כמו מד-צעדים ואביזרים משלמים כמו רצועת דופק המתלבת על פרק-היד או משקל אשר מחובר לרשת האלחוטית – יכולה התוכנה הייעודית לעקוב אחר הסימנים החיוניים של המשתמש, בנוסף היישום הייעודי יכול לשמש גם כמחשבון קלוריות ויומן למעקב אחר התקדמות הדיאטה.

וידאו: סמסונג מציג את Galaxy S4

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • יוסי

  הי שלום
  אין אני מבין למה אף תגובה מדברת על איכות שמיעה (רמקולים ) שמיעה רגילה ובמיוחד בספיקר
  בזמנו היה לי מכשיר L G איכות השמיעה עולה מונים על הסמרטופים של היום
  אם אלה שמפתחים את הסמרטופים החדשים היו שמים דגש על איכות השמיעה מי שיצליח לגיעה לאיכות לפחות סבירה זה הוא שחמכור יותר טלפונים
  חומר למחשבה

  • הברון רוטשילד

   Htc one

 • משו

  עזבו אתכם פיצרים מעניין אותי לראות את הגלאקסי בידיים של מפתחים..ולראות אך הם מפעילים את כל 8 הליבות שלו ביחד …חח הוא יטוס אבל גם יזלל הסוללה מהר
  …לגביי הקנייה שלו לא נראה לי שאני יקנה אותו כי אני לא ממהר לקנות כל סמרטפון שיוצא אבל אם אני הולך על סמרטפון אנדרואיד זה או HTC שיש להם את העיצובים הכי יפים וגם חומרה לא רעה בכלל.. או נקסוס של גוגל שהוא גם חומרה לא רעה בכלל והפלוס שמקבל עדכונים ראשון..שזה משו חיוני בשבילי!!

 • אבי

  איפה knox
  IR

 • גבריאל

  אין שום סיבה לעבור ל s4 מ s3 בדיוק כמו עם האיפון 5
  מי שרוצה משהוא חדש שילך על הz

 • רועי

  עדיף את ה Xperia Z, כל הפיצרים המגוחכים הללו לא שימושיים בכךך.
  לעומת זאת העמידות למים והזכוכית tragontrail העמידה שווה את הכסף…מה גם שברור שה 4 יהיה יקר מה Z.

  לגבי המעבד… S4 pro מספיק חזק.

 • דודי

  אני חושב שאתם צודקים. האפשרויות האלה לא מעניינות לאף אחד אבל אני (שיש לו גלקסי 3) צריך אותו.
  למה?
  אני נוסע באוטו ומשתמש בטלפון ל GPS, מוזיקה מגוגל מוזיק (LIVE STREAM), שיחות וראדאר (ESCORT LIVE).
  לטלפון שלי אין מספיק כוח עיבוד!

  לעומת האייפון 5 שיש לאח שלי, הוא לא יכול להפעיל חצי. שלא נדבר על העובדה שלא ניתן להפעיל ראדאר ומפה באייפון בלי שתהיה בעייה.

  מי שקונה טלפון בשביל פיצ'רים זורק כסף.
  ואם אתם ילדים בני 13 שרוצים להתלהב לחברים אז זאת עוד סיבה לקנות טלפון יקר.

 • אנונימי

  הרוב פה סתם גימיקים שלא עושים בהם שימוש יומיומי, רק להגיד שיש אותם וזהו.. וגם לישראלי הרוב לא עוזר בכלום

 • …..

  פלאפון חיהה לגמרייייי
  אני מת להביא אותו…
  כל מי שלא התלהב מהגלקסי 4 ואומר שהןא כולה גלקסי 3 משודרג, תגידו לי מה לא התחדש בו..

  • ggggg

   נכון מאוד, מסכים איתך לחלוטין, אפשר להגיד את זה גם על האייפון 5, על האקספיריאה זאד והם כולם רק שיפורים קטנים פה ושם בחומרה.
   פה בגלקסי אס4 זה לא רק שיפורי חומרה משמעותיים, אלא גם שיפורים מתקדמים מאוד,.
   יש כאלה שקוראים לזה גלקסי אס3 משודרג רק בגלל המראה.
   זה הפלאפון הכי טוב שיש.
   יש הרבה מאוד דברים אחרים, שאומנם דיי שוליים שלא רשומים בכתבה.

   • צודקים

    ה S4 הוא מה שנקרא סמארטפון, הוא טלפון, והוא באמת חכם!

 • יני

  לא חידשו כלום?
  מי כן חידש משהו???

  גלקסי זה מוצר מוגמר אין צורך בחידושים רק בעידכון חומרה למקסימום שיש
  וזה בדיוק מה שהם עושים.

  חידשו לא בטח חשבת שזה חומש.
  סע סע

 • rotem

  לא מכשיר חדשני, זה פשוט גלקסי s3 משודרג.
  עדיין טוב יותר מכל מה שיש כרגע בשוק לדעתי

  • גוסטריידר

   וגלקסי s3 זה s2 משודרג. ו-s2 זה s1 משודרג וכו… יש עם זה בעיה?

 • y

  טלפון חבל על הזמן.

 • בורה

  סמסונג לא חידשו כלום ורק פיצצו את הטלפון בכל מיניי שטויות… עדיף אקספריה זד, וואן, או אס 3 אם אתם חובבי סמסונג ..

  • עידן

   הוא גם חזק יותר מכל המתחרים שהזכרת מבחינת חומרה, לא רק גימיקים.
   זה נכון שהגימיקים האלה לא שימושיים במיוחד והם יותר כדי לתת שואו אבל זה המכשיר עם החומרה הכי מתקדמת.

   המתחרה היחיד הוא ה one שנותן מצלמה טובה יותר, עיצוב ואיכות חומרים.
   בגלל שכולנו נשמור על המכשיר ונעטוף אותו בפלסטיק ב100 שקל גג, העיצוב והחומרים פחות מעניינים אותי אישית ולכן אם ההבדלים במחירי מכשירי הדגל של כל המתחרות יהיו דומים, הגלקסי מנצח.

   • מומחי צילום אמרו שטכנולוגיית הצילום החדשה לא טובה, היא בפסגה אך ורק בצילום בחושך כמעט מוחלט-מוחלט

    • בקשר למראה וליוקרתיות אתה צודק לגמרי
     ושלא נשכח- טלפון הוא לא תכשיט ולא קרוב לזה בייעוד המקורי שלו ובייעוד המודרני שלו וכנראה בייעוד העתידי שלו

 • מוות לרובוטים

  מי שיקנה את הטלפון הזה בהתחלה יתלהב מכל האפשרויות האלה אלב אחרי כמה ימים הוא לא ידע שהם קימות.
  בתכלס אף אחד לא ישתמש בדברים האלא ביום יום

  • petsMan

   לא טוב לכם אל תקנו ויאללה עופו לפוסט של אייפון 5s

   • דודי

    ניראה לי קצת ילדותי לגרום לאנשים לקנות אייפון אם הם לא אוהבים את הגלקסי.
    ניראה את הגלקסי 4 צריך להשוות לטלפונים זולים ולשאול, האם החרטא שווה את הכסף. הרי זה מה שמוכרים פה.
    אם היה טלפון עם אותו מעבד+זיכרון+מסך מחברה סינית הרי כולנו היינו קונים אותו אפ הוא היה זול.