באירוע צבעוני במיוחד בניו-יורק, הכריזה הלילה סמסונג על המכשיר הרביעי לסדרת הגלקסי הפופולרית. הגלקסי אס 4 (Galaxy S 4) הוא כמעט כל מה שידענו עליו ומעוצב זהה לדור הקודם עם עם מעט ליטושים נוספים.

תחילה זהו המסך שצמח ל-5 אינצ’ בטכנולוגיית Full HD Super AMOLED המספק 441 פיקסל לאינצ’. למרות הגדלת המסך גודלו הפיזי נשאר ללא שינוי ואף קטן במ”מ (136×69 מ”מ) ומשקלו 133 גרם. המסך נפרס כעת כמעט עד הקצה וכפתור הבית מעט קטן יותר, ואילו העיצוב המוכר קיבל טקסטורה נוצצת יותר אך עדין נשאר פלסטיק לטוב ולרע.

מתחדש גם בתוכן
מלבד המסך, סמסונג הוסיפה מגוון פיצ’רים חדשים: פונקציית ה-Air View מאפשרת למשתמש לרחף עם האצבעות על מנת לצפות בתצוגה מקדימה של תוכן האי מייל, גלריית התמונות או סרטוניי הודיאו מבלי לפתוח אותם. כמו כן ניתן לצפות בתצוגה מוגדלת של דפדפן האינטרנט או במספר טלפון השמור בחיוג מהיר בלוח המקשים. באמצעות פונקצית ה- ‘Air Gesture’ ניתן לשנות את רצועת המוזיקה, לגלול למעלה ולמטה את דפדפן האינטרנט או לקבל שיחה. כל זאת בהינף של היד.

Samsung Smart Pause מאפשרת לשלוט במסך על פי המיקום אליו מסתכלים. בזמן צפייה בווידאו, הסרט יעצור כאשר המשתמש יסתכל הצידה וימשיך להקרין כשיסתכל עליו שוב. Samsung Smart Scroll מאפשרת לגלול את הדפדפן והאי מייל למטה ולמעלה מבלי לגעת במסך. הפונקציה מזהה את עיניו של המשתמש ואת תנועת היד וגוללת את הדפים למטה או למעלה בהתאם.

קרא עוד:  למה שאחרים ידליפו? גוגל פרסמה טיזר רשמי ל-Pixel 4

S Translator מספק תרגום מיידי ב-9 שפות (אין עברית) בפקודות קוליות או בטקסט גם על גבי יישומים כמו אימייל והודעות טקסט, ה-Share Music מאפשר לנצל את שאר הרמקולים של המכשירים של החברים להאזנה למוזיקה באופן סטראופוני ומסונכרן המשתלב עם Group Play המאפשר לשתף תכנים וליצור במשותף תוכן בידורי.

פרט להתאמת הבהירות, באמצעות Adapt Display המסך מספק חווית צפייה אופטימלית ומתאים את הניגודיות והצבעים בהתאם לסביבה. המסך עם זכוכית Gorilla Glass 3 המספקת עמידות לשריטות ונפילות.

משדר האינפרא-אדום קיים גם כאן בדומה ל-HTC One ועם אפליקציית WatchON הגלקסי אס 4 יוכל לתפקד כשלט רחוק לשליטה במערכת הבידורית שלנו כמו טלוויזיה, נגנים ועוד עם תמיכה בהצגת מידע ולוח שידורים (EPG) של חברות הכבלים.

Samsung-Galaxy-S-4 Front

מצלמה עם תוספות
בגב המכשיר מצלמה 13 מגה פיקסל עם פלאש ומצלמה קדמית 2 מגה פיקסל, שניהם מסוגלים לצלם וידאו ב-Full HD וכוללים מספר פיצ’רים חדשים כמו ה-Dual Camera המאפשר לצלם בו זמנית תמונות וסרטונים בשני המצלמות ואף למזג אותם בשילוב של אפקטים ומסגרות. מצב Drama Shot מאפשר לצלם עד 100 תמונות ומאפשר לאחד מספר תמונות לתמונה אחת בודדת המציגה צילום מתמשך ו-Sound & SHot הלוכד 5 שניות בזמן צילום התמונה, כך שהרגעים מתועדים בדיוק כפי שהם התרחשו. בנוסף ישנה אפליקציית Story Album המפיקה באופן אוטומטי אלבום תמונות על פי ציר זמן אישי, אירוע או מיקום גאוגרפי ומאפשרת לשתף את האלבום או להדפיס אותו לאלבום פיזי.

קרא עוד:  כך נראה Motorola One Pro עם ארבע מצלמות

מרובע ליבה לארה"ב, 8 לנו
סמסונג לא דיברה באירוע על המעבד, וזאת כי הוא מגיע בשתי גרסאות. האחת עם שבב ה-Snapdragon 600 מרובע ליבה בתדר 1.9GHz לדגם האמריקאי לתמיכה ב-LTE ואילו בדגם האירופאי הוא ירוץ על שבב ה-Exynos 5 Octa 5410 עם 8 ליבות החדש המכיל 4 ליבות Cortex A7 לשימושים בסיסיים ו-4 ליבות Cortex A15 לביצועים גבוהים. לצידו ירוץ שבב הגרפי PowerVR SGX 544MP3 וזיכרון 2 ג’יגה ראם.

הוא מגיע עם שלל הקישוריות השונות כמו WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, מקלט GPS, תקשורת Bluetooth 4.0 וכמובן NFC. נמצא בו חיבור MHL 2.0 וחיישני תנועה, קרבה, תאוצה, טמפרטורה ומחוות. האחסון הפנימי יכול לצמוח עד כדי 128 ג’יגה בזכות חריץ microSD והוא מגיע בנפח של 16/32/64 ג’יגה והסוללה הפנימית צמחה ל-2,600 מיל-אמפר.

מתי יושק? סמסונג תביא את המכשיר בסוף חודש אפריל ל-155 מדינות בעולם, וזה כולל אותנו בתחילת מאי והוא יגיע כבר עם גרסת האנדרואיד האחרונה, 4.2.2 וממשק ה-TouchWIZ החדש.

וידאו: סמסונג מציגה את הגלקסי אס 4

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.