מנהל השיווק של חברת קוואלקום (Qualcomm), טים מקדונו (Tim McDonough) אמר כי לשבב ה-Snapdragon 810 מעולם לא היו בעיות התחממות יתר.

בשיחה עם מגזין Forbes, אמר הבכיר כי כל השמועות על כך שהשבב מתחמם בצורה קיצונית ואחרי לעיכוב בהשקת מכשירים נבחרים היא אינה נכונה, וכי לדבריו, דגמי ה-One M9 ו-G Flex 2 אמנם כן התחממו, אך אלו היו גרסאות אב-טיפוס ולא יועדו להשקה.

"השמועות הן שטויות, לא הייתה בעייתה התחממות יתר עם Snapdragon 810 במכשירים מסחריים שהושקו.” אמר הבכיר והוסיף: “מדוע היו כל כך הרבה שמועות בנושא? למה שמישהו יפיץ מידע כוזב על Snapdragon 810? הערכות שלנו כי שמועות אלה קרו עם G Flex 2, המכשיר הראשון שהושק עם Snapdragon 810. מישהו מחליט להפיץ שמועת שווא על כך וזה מצער, אבל אלו העסקים לפעמים. זה הכריח אותנו לבזבז זמן רב כדי לטפל בשמועות”.

בחברה המשיכו והדגישו כי בעיות התחממות היתר התרחשו בדגמים ראשונים, כאלו שלא מיועדים להפצה לשוק אלא לבדיקות המפתחים: “דגמים כאלה לא מתנהגים כמו המוצר הסופי והחומרה שם נועדה לבדיקה, זה רק חלק מתהליך הפיתוח”.

ללא קשר לשמועות, קשה לומר כי Snapdragon 810 הצליח להביא שדרוג גדול ביכולות ובביצועי המכשירים שהושקו, במיוחד אם משווים זאת לשבב ה-Exynos 7420 הקיים ב-Galaxy S6, אשר לגביו הוא לא אמר מדוע סמסונג העדיפה לבסוף להשתמש בשבב מתוצרתה. גם כל העניין התקשורתי וודאי לא סייע לה בכנסת השבב החדש לשוק ואנחנו שואלים מדוע לקח להם כל כך הרבה זמן לצאת בהודעה לתקשורת ולהכחיש את השמועות.

עוד בנושא

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • eracer2010

  ללא מילים:
  https://youtu.be/HltGLYZLySs

 • eracer2010

  אם באמת ה-810 לא היה מתחמם, והכל פיקציה בעצם, אז היינו רואים את המעבד הזה גם בlg g4 החדש. אך לא כך המצב- הg4 עם מעבד 808 ולא 810. אז.. אהמ אהמ 🙂

  • matan mashraki

   LG בחרו את המעבד 808 המון לפני תחילת השמועות (תכלס לפני יותר משנה)

   • eracer2010

    והעיקר שאתה מאמין לעצמך. להזכירך, LG מנסה לקדם שני מכשירים עיקריים: G4, G flex2. ה-flex, יצא לפני הg4, והוא עם מעבד 810. קרוב לוודאי, שדיווחים על התחחמות ה810 התחילו אחרי סיומו של יצור הflex, מה שנתן לLG, את מרחב הזמן לשנות את מעבד הg4 ל808, לפני ההכרזה עליו. אז שוב, אם LG הוציאו את flex2 עם 810, ולאחר כמה חודשים הוציאו את הg4 עם מעבד ישן יותר ה-808, זה אומר משהו על ה810.

    • עמית

     קואלקום בעצמם אמרו ש LG בחרו את ה808 לפני שנה וחצי (!!!)

     • eracer2010

      אם זה המצב, זה מראה על התנהלות של חיסכון על חשבון הלקוח. את הg3 מוציאים עם ה801 במקום ה805,נה שיתברר כטעות. ועכשיו מוציאים את הg4 עם 808 במקום 810.

      • גיא קרויטורו

       לg3 יצא גרסה עם ה805 וגם גרסה עם ה801 כך שהמשתמש יכול לבחור איזו גרסה הוא רוצה אז אל תשמיץ את lg כי אולי תצא גרסה עם ה810

       • eracer2010

        גיא, תבדוק את העובדות לפני שאתה קופץ: LG כמו סמסונג מוציאה בכל שנה דגם משודרג של סמרטפון הדגל שלה לקוריאה בלבד. אך ורק העם הקוריאני יכול להחליט איזה משני הדגמים לקנות- הרגיל או המשודרג. אז אל תטעה בלחשוב שיש לך איזושהי זכות בחירה, כי פשוט אין לך. וכל מי, פרט לקוראנים, שהחליט לרכוש g3, קיבל טלפון שאין בו תאימות בין רזולוציית ה2k של המסך למעבד 801 שלא מחזיק אותו כראוי.

        • גיא קרויטורו

         אם אתה תחפש קצת בישראל אתה תראה דגם של הg3 שקוראים לו lg g3 cat.6 שמכיל בתוכו 805 קודם תחפש ואז תמהר להגיב

        • eracer2010

         נכון, הדגם הקוריאני המשופר נקרא LG g3 lte-A cat 6, וזה שאיזו חנות פרטית אחת או שתיים בכל הארץ, החליטו על דעת עצמם ליבא לארץ כמה חתיכות, עדיין זה לא מקנה לך שום בחירה. אף יבואן, לא רישמי, לא מקביל ולא אף חברת סלולרית לא נותנים לך את האפשרות לבחור לקנות את הדגם המשופר הזה. כולם מוכרים לך את הדגם עם מעבד 801. נקודה. אז תמשיך להאמין ב"זכות הבחירה" הדימיונית הזו שיש לך.

        • התמני

         אבל בתכלס אני עם G3 ומאוד מבסוט…

       • התמני

        אין שום בחירה במכשירים שהגיעו לארץ מהיבואן הרשמי

  • התמני

   אבל ראית את המעבד החדש ב- ג' פלאקס 2 וב-HTC החדש