קוואלקום (Qualcomm) חשפה בתערוכת MWC 2015 את המערכת העל-שבב החדשה שלה, Snapdragon 820.

ממעט הפרטים שפורסמו עד כה, מערכת הדגל החדשה תבוסס על ליבת מעבד חדשה לחלוטין בעלת 64 ביט, שנקראת על ידי החברה Kryo ונמצאת בפיתוח מזה שלוש שנים. המערכת מיוצרת בטכנולוגיית FinFET, בייצור של 14 ננו-מטר, ולפי הפרסומים שדלפו הם ייוצרו על ידי סמסונג (Samsung) יחד עם Global Foundries. המערכת תכיל 8 ליבות עיבוד, תכלול את השבב הגרפי Adreno 530, וכן מודם משופר עם תמיכה ב-LTE בקטגוריה 10.

נמערכת העל-שבב החדשה תהיה הסנונית הראשונה מתוך פלטפורמה חדשה שתיקרא Zeroth. מדובר בפלטפורמת לימוד מכונה שעם הזמן אמורה לזהות וללמוד את תבניות השימוש של המשתמש ואף לצפות את הפעולות שלו מראש. החברה תציע בהתחלה גם תרחישי שימוש בסיסיים, אך היא מאמינה שעד מהירה מספרם של אלה יצמח ויגדל לכדי עשרות ומאות אפשרויות שונות – חלקן מבוססות מיקום, וחלקן מבוססות על האפליקציות בהן משתמשים ועוד.

למרות ההכרזה הרשמית, שבבי Snapdragon 820 יתחילו להישלח לבדיקות רק במחצית השנייה של 2015. החברה לא אמרה מתי היא חושבת שמכשירים המבוססים על המערכת החדשה צפויים להגיע לשוק, ובכל מקרה, היא לא מייעדת את ה-820 רק לטלפונים וטאבלטים, אלא גם למזל"טים, מכוניות ורובוטים.

 

השתתף בכתיבת הידיעה: אופיר ארצי