מכשירי טלפון חכם מהדור האחרון בעלי ערכת-שבבים (SoC) תוצרת קוואלקום (Qualcomm) מצויידים בטכנולוגיית הטענה מהירה, אך בכמה גדול הפער בין טכנולוגיית ההטענה המסורתית לעומת טכנולוגיית ההטענה המהירה של קוואלקום?

על-מנת להינות מיכולות ההטענה המהירה על המכשיר להיות, כאמור, מבוסס על ערכת שבבים של קוואלקום ומטען התומך בטכנולוגיה. כדי להמחיש עד כמה מהירה טכנולוגיית ההטענה המהירה לעומת הטענה רגילה, לקחה החברה שלושה מכשירי Nexus 6 המצוידים בסוללה בנפח 3,2000mAh ותומכים בטכנולוגיית ההטענה המהירה של קוואלקום, רוקנה את הסוללה שלהם וחיברה אותם אל מטענים מסוגים שונים, מטענים רגילים בעלי אספקה של 5 וולט/1 ו-2 אמפר ומטען בטכנולוגיית Quick Charge 2.0 שמציע 3 אמפר.

כפי שניתן לראות בסרטון כבר בעשר דקות הראשונות המכשיר שחובר למטען התומך בטכנולוגיית ההטענה המהירה אכן נטען מהר יותר והגיע לרמת טעינה של 14% לעומת המטענים הרגילים שהגיעו ל-9% ו-6%, בהתאמה. ככל שהזמן עבר המכשיר שחובר למטען מהיר פתח פער משמעותי וכעבור 40 דקות הסוללה הייתה טעונה ברמה של 50% לעומת 32% ו-22%, בהתאמה.

אין ספק שיכולת ההטענה המהירה חוסכת זמן רב במיוחד במקרים בהם אין זמן להטעין את המכשיר זמן רב וזקוקים ל-'מכת' הטענה זריזה, כדי לספק עוד כמה שעות של שימוש.

טכנולוגיית ה-Turbo Charge 2.0 מול הטענה רגילה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.